Katagoria: Rynek, opublikowano: 08 stycznia 2015


KOTPOL: Regenerujemy również moduły AdBlue (Denoxtronic)

KOTPOL: Regenerujemy również  moduły AdBlue (Denoxtronic)

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/21-24

 

 

 

KOTPOL znany jest na rynku przede wszystkim ze sprzedaży, montażu i regeneracji urządzeń ogrzewania postojowego. Od listopada firma oferuje również regenerację urządzeń DENOXTRONIC, sterujących prawidłowym funkcjonowaniem systemów SCR w nowoczesnych pojazdach. Z Tadeuszem Kotem, właścicielem firmy KOTPOL z Międzyrzeca Podlaskiego, założonej w 1985 roku, rozmawiamy o sposobie regeneracji modułów DENOXTRONIC.

 

TRUCKauto.pl: Skąd zainteresowanie regeneracją modułów SCR w nowoczesnych silnikach?

Tadeusz Kot: Ponad rok temu przeczytałem w jednym z czasopism artykuł o tych urządzeniach – jak działają, z jakich elementów się składają i że można je naprawiać. Zaciekawiło mnie to, więc postanowiłem podjąć współpracę z firmą Bosch. Zakupiłem specjalne stanowisko kontrolno-naprawcze, moduł diagnostyczny oraz specjalną walizkę z oprzyrządowaniem do diagnozowania systemu, a przedstawiciele firmy Bosch przeszkolili naszych pracowników. Firma Bosch udostępniła najpierw program DENOX 2, a następnie DENOX 1, znajdujące zastosowanie w modułach SCR w pojazdach IVECO, VOLVO, RENAULT, MAN, DAF.

TRUCKauto.pl: Od kiedy regenerowane przez Was urządzenia DENOXTRONIC są dostępne na rynku?

Tadeusz Kot: Na rynek weszliśmy 5 listopada 2014 roku. Wyznajemy prostą zasadę: aby wprowadzić produkt na rynek, musi on najpierw przejść szereg testów i spełniać wymagania. Dlatego przez kilka poprzedzających miesięcy testowaliśmy naprawiane przez nas urządzenia – weryfikowaliśmy np. szczelność uszczelek, sprawność układów grzewczych – a także dopracowywaliśmy sam proces regeneracji.

TRUCKauto.pl: Kto jest najczęściej odbiorcą waszych produktów?

Tadeusz Kot: Głównymi odbiorcami są duże firmy transportowe, serwisy i hurtownie z częściami do samochodów ciężarowych oraz przedsiębiorstwa, z którymi współpracujemy od lat. Ważnym partnerem są także stowarzyszenia przewoźnicze. Staramy się dotrzeć z ofertą do wszystkich posiadaczy samochodów marki IVECO, VOLVO, RENAULT, DAF. W przyszłości także do właścicieli marek MAN, MERCEDES, SCANIA.

TRUCKauto.pl: Proszę opowiedzieć o cyklu regeneracji, jak on wygląda?

Tadeusz Kot: Regeneracja polega na tym, że gdy dostajemy urządzenie, nie sprawdzamy co jest uszkodzone, lecz je rozbieramy. Urządzenie trafia na warsztat, do działu zajmującego się demontażem. Demontujemy i czyścimy wszystkie części, następnie weryfikujemy poszczególne elementy, do których mamy własne oprzyrządowanie i oprogramowanie. Dzięki niemu możemy sprawdzić np. pompkę, czujniki, układ podgrzewaczy, itd. Po sprawdzeniu, czyszczeniu, suszeniu, weryfikacji, części wracają na montaż, tam są jeszcze raz sprawdzane w jakim są stanie. Dodatkowo wszystkie podkładki gumowe, uszczelki, łożyska bez względu na stan są wymieniane na nowe. Kiedy stwierdzamy, że np. część elektryczna jest zepsuta wymieniamy ją na oryginalną firmy Bosch. Reasumując. Wszystko, co jest uszkodzone zostaje wymienione na nowe.

TRUCKauto.pl: Jak wygląda sprawdzanie trafiających do was urządzeń ?

Tadeusz Kot: O tym decyduje urządzenie testujące. Wszelakie błędy wskazuje urządzenie. Gdy wszystko się zgadza odbywa się płukanie i osuszanie modułu.

TRUCKauto.pl: Na jaki czas dajecie gwarancję na swoje usługi?

Tadeusz Kot: Tak jak oferuje to producent, czyli na 12 miesięcy.

TRUCKauto.pl: Co zyskuje użytkownik, który montuje do swojego auta wasz DENOXTRONIC?

Tadeusz Kot: Przede wszystkim głównym atutem naszych usług jest cena. My oferujemy 1/3 ceny konkurencji (1600-2000 zł – przyp. red.). Dodatkowo oferujemy naprawę oraz wymianę całych kaset. Jesteśmy w stanie dopasować kasetę do rodzaju samochodu. Za 300 zł regenerujemy także pompy. Oferujemy tylko sprawdzone produkty. Posiadamy bogate doświadczenie w kwestii regeneracji, dlatego podchodzimy do niej bardzo profesjonalnie. Wymiany poszczególnych części wykonywane są tylko na częściach wysokiej jakości, udzielamy także gwarancji na wykonane przez nas usługi w związku z tym cieszymy się na rynku zaufaniem. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę z wykształceniem elektronicznym i dużym doświadczeniem.

Rozmawiał: Zbigniew Witamborski

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This