Katagoria: Rynek, opublikowano: 13 lipca 2014


Karta E100 łączy Wschód z Zachodem

Karta E100 łączy  Wschód z Zachodem

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/11-14

 

_DSC0143

 

O początkach firmy oraz przyszłości rozmawiamy z Valerym Vaitsem, prezesem firmy E-100.

 

Truck auto.pl: Proszę opowiedzieć kilka słów o historii powstania firmy E100…

Valery Vaits: Można powiedzieć, że wszystkie dobrze prosperujące firmy są podobne do siebie, ale każda dochodzi do sukcesu swoją własną drogą.

E100 stawiała swoje pierwsze kroki na polskim rynku przewozów towarowych już pod koniec lat 90. Wtedy Rosja, Ukraina i Białoruś stanowiły dla Polaków nowy kierunek i widzieliśmy w tym ogromny potencjał, co okazało się uzasadnione. Dziś prawie 90 proc. potoku ładunków z Europy do Azji przebiega właśnie tym korytarzem transportowym. Już wtedy polski przewoźnik czuł nasze wsparcie na wschodnich szlakach i w tym kierunku działamy po dzień dzisiejszy.

Historycznie sytuacja wyglądała tak, że karta E100 zajmowała jedną z głównych pozycji w swojej kategorii na Wschodzie. Jednakże potrzeby rynku dyktowały swoje warunki, ponieważ polscy przewoźnicy realizują kursy nie tylko na Wschód, ale i na Zachód. Konieczne było rozszerzenie strefy zasięgu oraz usług dostępnych na kartę E100. Krok po kroku firma E100 zawojowała rynki krajów bałtyckich, Kazachstanu i Europy Zachodniej. Na dzień dzisiejszy z usług karty paliwowej E100 korzystać można w 27 krajach na ponad 4000 stacji paliw. Oddziały naszej firmy znajdują się w 10 państwach, w ostatnim czasie powstało przedstawicielstwo w Turcji. I mamy nadzieję, że na tym nie koniec.

E100 – to nie tylko możliwość bezgotówkowego zakupu paliwa, ale też oparte na zaufaniu relacje z użytkownikami karty. Najważniejsze jest, aby w obcym kraju mieć solidnego partnera, na którego zawsze można liczyć. Nie bez powodu większość kontrahentów współpracuje z E100 od 7-10 lat.

 

Truck auto.pl: Jakie są podstawowe zasady filozofii E100?

Valery Vaits: Podstawą filozofii E100 jest oferowanie wysokiej jakości usług oraz wszelkiej pomocy naszym partnerom w każdej sytuacji. Oczywiście, można długo i z dumą opowiadać o innowacyjnych technologiach, o szybkim rozwoju naszej firmy, ale przecież dziś już nikogo to nie zadziwi. Tym bardziej że przy całej oczywistej wadze takich czynników w biznesie, nigdy nie były one celem samym w sobie, a raczej stanowiły miernik poziomu profesjonalizmu. Dla naszej firmy zawsze bardzo ważne było indywidualne podejście do klienta. Zasada ta stanowi podstawę całej działalności E100.

 

Truck auto.pl: Czym jest obecnie karta paliwowa E100?

Valery Vaits: Dziś karta paliwowa E100 to wielofunkcyjny środek do bezgotówkowego rozliczania się za paliwo i wiele innych dodatkowych usług na przestrzeni 11 tysięcy kilometrów, od Hiszpanii do wschodniej Rosji. Karta E100 znacznie upraszcza procedurę płatności za drogi, punkty serwisowe, myjnie, parkingi, hotele i promy. Nasza firma oferuje możliwość odzyskania podatku VAT za paliwo nabyte w państwach należących do Unii Europejskiej. Jest to doskonała możliwość zredukowania przez przewoźników swoich wydatków o 20 proc.

Użytkownicy firmy E100 korzystają także z usług Klubu Pomocy. Jest to unikalna organizacja, której odpowiedników nie ma ani w Europie, ani w Azji. Klub pomaga przewoźnikom drogowym w każdych, nawet najbardziej problematycznych sytuacjach na drodze. Specjalnie uruchomiliśmy także gorącą linię telefoniczną, która całodobowo świadczy pomoc i wsparcie informacyjne.

 

Truck auto.pl: Co wyróżnia E100 spośród konkurencji? Jakie szczególne zalety można podkreślić?

Valery Vaits: E100 bezustannie pracuje w interesie partnerów. Dla nich opracowany został przez nas specjalny system zniżek na paliwo w sieci E100. Unikalną ofertą cenową wyróżniają się kompleksy stacji należących do sieci Power MAX. Można na nich nabyć wysokiej jakości, sprawdzone produkty paliwowe po cenach hurtowych. Nasza karta paliwowa posiada bankowe standardy zabezpieczeń, dzięki czemu użytkownicy E100 nie muszą się martwić o bezpieczeństwo swoich środków.

Poza biznesowymi, umacniamy również osobiste relacje, przeprowadzając cały szereg wspólnych imprez. Niedawno w Polsce zorganizowaliśmy duży piknik rodzinny.

E100 to jedna z niewielu firm, która opracowuje dla kierowców samochodów ciężarowych specjalne programy promocyjne, w zależności od ilości nabywanego paliwa. Może to być sycący obiad, filiżanka aromatycznej kawy lub drobna, ale bardzo przydatna w trasie rzecz.

Truck auto.pl: Proszę powiedzieć o planach firmy na najbliższe lata.

Valery Vaits: Trudno przewidywać, jak będzie rozwijał się świat przewozów drogowych w ciągu kilku najbliższych lat. Ale proszę być pewnym, że E100 zawsze trzyma rękę na pulsie i nadal będzie dążyć do tego, by oferować użytkownikom maksymalny wachlarz usług potrzebnych w trasie. Mamy już zaplanowane otwarcie szeregu nowych tras i rozszerzenie sieci stacji paliw. Firma ma również wiele innych projektów, których realizacja przyniesie znaczne ułatwienie pracy naszym klientom. Niech będzie to jednak dla nich miłą niespodzianką.

 

Rozmawiał : Zbigniew Witamborski

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This