Katagoria: Rynek, opublikowano: 12 czerwca 2014


ESA już działa w Świecku

ESA już działa w Świecku

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/9-10

 

_DSC0312

 

Firma ESA Trucks Polska, autoryzowany dealer firmy DAF, otworzyła nową stację serwisową w Świecku. Dogodna lokalizacja, jak również szeroki wachlarz usług zapewnią kompleksową obsługę.

 

Filia Świecko rozlokowała się na działce o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych, na której znajduje się przestronna hala. Podzielono ją na dwie funkcjonalne części. W pierwszej zainstalował się piętrowy magazyn oraz administracja, w drugiej działa serwis. W części biurowej na parterze umieszczono recepcję z punktem obsługi klientów, strefę socjalną dla załogi, pokój dla kierowców i toalety.

 – ESA od wielu miesięcy poszukiwała dobrej lokalizacji dla swojego nowego obiektu. Podstawowe warunki były tu dwa: położenie blisko jednej z głównych tras oraz miejsce zapewniające możliwość szybkiego rozwoju w przyszłości bez znacznych ograniczeń w obszarze dostępnego terenu. W pewien naturalny sposób, uwzględniając przydzielony obszar działania, wybór padł na Słubice i ich okolice – mówi Tomasz Bocheński, dyrektor serwisów ESA Trucks Polska.

Ze względu na taki kształt części administracyjno-biurowej serwis o powierzchni około 750 m² ma kształt litery L. Główny wjazd do niego mieści się na szczycie tej litery, z kolei u podstawy wygospodarowana została przestrzeń na kilka krótszych stanowisk. Serwis posiada więc jedno w pełni przejazdowe stanowisko całopojazdowe, zdolne pomieścić trzy całe zestawy, uzupełnione o serwisowe stanowiska tylne. Ogółem w hali możliwe są jednoczesna naprawa i dokonywanie przeglądów 12 ciągników siodłowych.

Serwis wyposażony jest m.in. w rolki, szarpaki, podnośnik, wózek widłowy oraz komputer DAF DAVIE (DAFII) i komputer diagnostyczny do naprawy i przeglądów pojazdów innych marek. W przyszłości w serwisie uruchomiona zostanie kompaktowa, modułowa, kontenerowa kabina lakiernicza, w której będzie można dokonywać napraw malarskich mniejszych komponentów i paneli modułowych samochodów.

Obecnie ESA Trucks Polska filia w Świecku zatrudnia 17 osób, w tym 9 doświadczonych mechaników. Docelowo firma planuje zatrudnić 20 osób.

Jak każdy autoryzowany serwis DAF obsługuje również naprawy pojazdów w ramach usług serwisowo-naprawczych ITS. W tym celu w stacji stacjonuje niedawno zakupiony pojazd w wersji furgon z wysokim dachem, zaopatrzony w konieczne wyposażenie. ESA Trucks Polska w Świecku prowadzi sprzedaż i serwis pojazdów marki DAF, serwis ciężarówek innych marek, sprzedaż i serwis naczep marki Kögel, kalibrację tachografów cyfrowych, myjnię, parking na 400 zestawów oraz serwis opon.

 

Zbigniew Witamborski

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This