Katagoria: Rynek, opublikowano: 12 czerwca 2014


Bosch umacnia pozycję w Polsce

Bosch umacnia  pozycję w Polsce

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/9-10

 

EK1b-05.2014

 

Grupa Bosch, w 2013 roku obrót w wysokości prawie 2,5 mld złotych. Oznacza to wzrost o 2%, pomimo utrzymującej się trudnej sytuacji rynkowej. W 2014 roku Bosch przewiduje dalszy rozwój w Polsce, bazując na dwucyfrowym wzroście obrotów grupy w pierwszym kwartale br.

 

– Bosch utrzymuje silną pozycję na rynku pomimo spadków koniunktury w głównych obszarach naszej działalności: branży budowlanej oraz przemyśle samochodowym – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch oraz reprezentantka Grupy Bosch w Polsce podczas rocznej konferencji prasowej w Warszawie. Wzrost obrotów w 2013 roku był możliwy przede wszystkim dzięki rozwojowi nowych kanałów dystrybucji, takich jak sprzedaż internetowa oraz dzięki innowacyjnym produktom w obszarach systemów zabezpieczeń, elektronarzędzi i termotechniki.

W 2013 roku Grupa Bosch utrzymała stabilny poziom inwestycji w wysokości 29,8 mln złotych. Zostały one przeznaczone na rozbudowę linii produkcyjnych w fabryce układów hamulcowych Bosch w Mirkowie oraz na inwestycje infrastrukturalne w Warszawie.

Dział Techniki Motoryzacyjnej Bosch, reprezentowany w Polsce przede wszystkim przez dywizję części samochodowych, w 2013 roku rozwijał się pozytywnie i powiększył swoje udziały rynkowe. Ważnym elementem strategii działu jest rozwój sieci autoryzowanych warsztatów samochodowych. Działająca pod markami Bosch Service i Auto Crew sieć, konsekwentnie podwyższa poziom usług w zakresie napraw poprzez procesy certyfikacji, audyty i szkolenia. Obecnie zrzesza prawie 400 warsztatów samochodowych i jest największą w Polsce siecią, autoryzowaną przez producenta części zamiennych.

 

Opr. Redakcja

Ściągnij cały artykul

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This