Katagoria: Rynek, opublikowano: 14 lipca 2015


40 świeczek na torcie Iveco

40 świeczek na torcie Iveco

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/7-10
Przeczytaj on-line

 

IVECO zdmuchuje 40 urodzinowych świeczek: to niezwykle ważne wydarzenie dla firmy, która ukształtowała historię światowego transportu komercyjnego. Iveco jest marką CNH Industrial. Koncern może pochwalić się zakładami produkcyjnymi w Europie, Chinach, Australii, Argentynie, Brazylii i Afryce oraz obiektami biznesowymi w ponad 160 krajach.

 

Firma rzuciła wyzwanie branży w 1975 r. Wtedy doszło do połączenia się pięciu spółek mających ponad 150 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji pojazdów przemysłowych: Magirus-Deutz, Fiat, Lancia, Unic i OM. Poprzez przejęcia, alianse i międzynarodowe spółki joint venture w ciągu lat IVECO dołączyło do grona najważniejszych światowych graczy w transporcie drogowym. Stało się grupą, która dysponuje rozległą wiedzą fachową; grupą, która jest w stanie wydobyć jak najwięcej z innowacji technologicznych i zyskać pozycję producenta i przedsiębiorcy na jednym z najważniejszych rynków przemysłowych oraz rynków wschodzących.

Przez lata IVECO zdobyło międzynarodowe uznanie i wiele wyróżnień, w tym trzy nagrody „Międzynarodowego samochodu ciężarowego roku” — za Eurocargo w 1992 r., EuroTech w 1993 r. i Stralisa w 2013 r. Co więcej, Nowy Daily zyskał ostatnio tytuł „Międzynarodowego samochodu dostawczego roku 2015”.

IVECO zawsze wspierało największe gwiazdy międzynarodowego sportu, takie jak czołowa stajnia wyścigowa samochodów sportowych Scuderia Ferrari czy All Blacks — narodową drużynę rugby Nowej Zelandii i podejmowało inicjatywy zapadające w pamięć opinii publicznej na długie lata. Przykładem takiej inicjatywy jest słynny projekt Overland zapoczątkowany w 1995 roku. Wykorzystanie technologii IVECO podczas wyprawy Rzym – Nowy Jork odegrało ogromną rolę w szerzeniu pozytywnego wizerunku samochodów ciężarowych. Cały świat śledził postępy pomarańczowych pojazdów IVECO, które mimo niekorzystnych warunków pogodowych podejmowały ryzyko i pokonywały ekstremalne trudności na drogach, nie przerywając podróży i dając tym samym świadectwo niezawodności i jakości. 

Opr. AM

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This