Katagoria: Polityka i Stowarzyszenia, opublikowano: 04 kwietnia 2014


Andrzej Bogdanowicz, nowy dyrektor generalny OZPTD

Andrzej Bogdanowicz, nowy dyrektor generalny OZPTD

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/5-6

 

333

 

53-letni Andrzej Bogdanowicz jest nowym dyrektorem generalnym Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Nowy dyrektor jest absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Samochodowej w Pile i Politechniki Poznańskiej.

 

Od 1980 roku pełnił służbę wojskową, którą zakończył w 1998 roku w Dowództwie Wojsk Lotniczych. Od 1999 roku pracował w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej. Po kolejnych zmianach strukturalnych i organizacyjnych ministerstwa początkowo pracował jako zastępca dyrektora, a następnie od 2007 do 2013 roku jako dyrektor Departamentu Transportu Drogowego. Pełniąc funkcję dyrektora wielokrotnie reprezentował stronę rządową w negocjacjach międzynarodowych w zakresie transportu drogowego uzyskując korzystne rozstrzygnięcia dla branży transportowej. Współautor większości ustaw odnoszących się do problematyki transportu i ruchu drogowego przyjętych przez Sejm w latach 2007–2013. Autor wielu opracowań i artykułów na temat warunków dopuszczenia pojazdów do ruchu, szkolenia i egzaminowania kierowców oraz sytuacji w transporcie drogowym prezentowanych na konferencjach branżowych.

Prywatnie interesuje się prawem i legislacją oraz historią współczesnej Polski. Wolny czas spędza jeżdżąc rekreacyjnie na rowerze.

 

(opr. am)

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This