Katagoria: Gospodarka, Technika, opublikowano: 07 listopada 2012


Europejski finał konkursu OPTIFUEL

Europejski finał  konkursu OPTIFUEL

19 października w Sewilli odbył się pierwszy europejski finał konkursu ekonomicznej jazdy Optifuel Challenge. 33 kierowców z 16 krajów walczyło o tytuł mistrza ekonomicznej jazdy 2012. Zawodnicy rywalizowali na pokładzie Premium Optifuel o mocy 430 KM. Najlepszy okazał się Hiszpan, tuż przed Finem i Francuzem.

Trasa
Na trasie Monte Blanco, biegnącej w pobliżu Sewilli, spotkało się 33 kierowców z całej Europy. Walczyli o tytuł mistrza ekonomicznej jazdy. Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw uczestnicy musieli zmierzyć się z testem teoretycznym sprawdzającym ich wiedzę z zakresu ekonomicznej jazdy, a następnie pokonali 40-minutową trasę za kierownicą Premium Optifuel o mocy 430 KM. Po dojechaniu do mety, za pomocą specjalnego oprogramowania analizowano prędkość, poziom zużycia paliwa oraz technikę jazdy każdego z uczestników.
Aby wszyscy zawodnicy mieli równe szanse, ciężarówki biorące udział w konkursie zostały precyzyjnie skalibrowane pod kątem pomiaru zużycia paliwa. Ośmiu konkursowym pojazdom towarzyszył dziewiąty, z którego sędziowie obserwowali czy na drodze nie wystąpiły czynniki, które miałyby znaczący wpływ na ostateczny wynik, a które byłyby niezależne od kierowców.

Ściągnij cały artykul

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This