Katagoria: zabudowy, opublikowano: 01 grudnia 2014


KH-KIPPER: W3F na każdą porę roku

KH-KIPPER: W3F na każdą porę roku

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/19-20

 

khkipperzima3

 

W transporcie ładunków niezbędne są uniwersalne rozwiązania. Takim rozwiązaniem jest zabudowa wywrotka trójstronna W3F, która z powodzeniem może być wykorzystywana nie tylko w transporcie budowlanym, ale i branży komunalnej.

 

Zabudowy W3F montowane są głównie na podwoziach 2-osiowych. Podczas Targów IAA w Hanowerze KH-KIPPER pokazał ją na podwoziu Scania 4×4, wyposażoną w posypywarkę i płytę czołową pod montaż pługu odśnieżnego.

Zimą pojazd wyposażony w pług odśnieżny oraz zabudowę W3F stanowiącą nośnik do posypywarek służy do zimowego utrzymania dróg, a latem do bieżącego utrzymania infrastruktury. Zabudowa może posiadać demontowalne nadstawki wykonane ze stalowej siatki. Wtedy świetnie sprawdza się przy selektywnej zbiórce odpadów, takich jak liście lub przy selektywnej zbiórce śmieci.

Zabudowy tego typu posiadają zazwyczaj zawiasy górne i dolne. Umożliwia to bezpieczny i szybki wyładunek materiałów sypkich po otwarciu zamków dolnych oraz wyładunek palet przy otwarciu burt na dół. Wspomaganie sprężynowe umiejscowione z przodu skrzyni ułatwia opuszczanie i zamykanie burt. Ładunek, np. posypywarka, jest bezpiecznie mocowany dzięki uchwytom w podłodze. Siatka na burcie przedniej chroni kabinę przed uszkodzeniem przy załadunku i przewozie. Uchwyty na burtach bocznych ułatwiają wejście na skrzynię.

W opcji wywrotka może być wyposażona także w pługi boczne czy żuraw hydrauliczny z takim specjalistycznym osprzętem jak chwytak do materiałów sypkich, bądź widły paletowe.

Dzięki lekkiej konstrukcji z burtami giętymi pojazdy z zabudową W3F charakteryzują się stosunkowo dużą ładownością. Niewątpliwym atutem jest relatywnie niski koszt zakupu zabudowy w porównaniu z zabudowami typu ciężkiego, a także wysoka jakość wykonania i dobre terminy realizacji oferowane przez KH-KIPPER.

Zastosowanie trudnościeralnych stali wysokiej jakości w znaczący sposób wydłuża okres bezawaryjnej pracy wywrotki. Zabudowa pomalowana jest wysokogatunkowym lakierem odpornym na uderzenia mechaniczne.

Dzięki solidnemu wykonaniu, użyciu wysokogatunkowych materiałów oraz specjalnemu antykorozyjnemu zabezpieczeniu lakierniczemu produkty KH-KIPPER spełniają w każdym wymiarze wysokie oczekiwania wielu wymagających klientów. Od kilku lat firma z powodzeniem dostarcza swoje produkty do wielu europejskich krajów oraz poza Europę.

– We wszystkich zabudowach KH-KIPPER wymiary, materiały i wyposażenie dobierane są do specyfiki pracy – mówi Łukasz Karczewski, dyrektor handlowy KH-KIPPER. – Do profesjonalnego wykonywania zabudów wymagane jest wykorzystywanie odpowiedniej jakości materiałów i komponentów, a także stałe inwestycje w rozwój i nowe rozwiązania. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pojazd idealnie wpasowuje się w bardzo wymagający segment rynku. Innowacje zwiększają funkcjonalność sprzętu, komfort użytkowania, bezpieczeństwo, a co za tym idzie dają duże oszczędności w firmie go użytkującej.

 

(Opr. am)

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This