Katagoria: zabudowy, opublikowano: 13 lipca 2014


KH-KIPPER już dziś zaprasza do Hanoweru

KH-KIPPER już dziś  zaprasza do Hanoweru

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2014/11-14

 

1_Na-IAA-firma-zaprezentuje

 

We wrześniu rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Pojazdów Użytkowych – IAA 2014. My już dziś zdradzimy, co w Hanowerze zaprezentuje polski producent zabudów.

 

W tym roku spotkamy się Hanowerze na tygodniowej imprezie w dniach 25 września – 2 października. IAA to okazja, aby na żywo zobaczyć najnowocześniejsze ciężarówki, autobusy, pojazdy do zadań specjalnych, pociągi oraz ich wyposażenie i akcesoria. – Ze względu na rosnące zainteresowanie produktami KH-KIPPER na rynkach europejskich firma wychodzi naprzeciw prezentując swoje wyroby na IAA. Firma stale udoskonala istniejące produkty oraz wprowadza nowe, tak aby spełniały restrykcyjne wymagania współczesnego rynku w zakresie jakości, trwałości i produktywności – mówi Łukasz Karczewski, dyrektor handlowy KH-KIPPER. Polski producent na swoim stoisku zaprezentuje nową koncepcję dwóch zabudów: dwustronnej z burtą hydrauliczną do transportu budowlanego na, co ciekawe, podwoziu 10×6 oraz trójstronnej do transportu komunalnego.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi firma dokonała w przeciągu ostatnich lat udanej ekspansji na rynki zarówno europejskie i te poza Europą. – W dobie globalnej konkurencji kluczem do sukcesu KH-KIPPER jest elastyczność, dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb użytkownika, wysoka jakość oraz profesjonalne doradztwo techniczne. Niestandardowe projekty, będące specjalnością firmy, są niedostępne u większości konkurencji, która oferuje jedynie standardowe wyroby – dodaje Łukasz Karczewski, dyrektor handlowy KH-KIPPER Sp. z o.o. Osiągnięcie wysokiej trwałości, jakości i niezawodności produktów KH-KIPPER zapewnia współpraca z najlepszymi renomowanymi dostawcami stali i komponentów.

Nie tylko jakość, ale i nowoczesny design oraz bogate doświadczenie zostały docenione przez użytkowników w Europie i Afryce. 90 proc. produkcji KH-KIPPER stanowi eksport do Niemiec, Skandynawii, Francji, Holandii, krajów bałtyckich, Bułgarii, Serbii, po kraje WNP, a nawet Afrykę. KH-KIPPER jest certyfikowaną firmą zabudowującą dla MAN, Scania, Volvo, Mercedes-Benz i Renault i współpracuje z pozostałymi największymi producentami podwozi na świecie. Dlatego targi w Hanowerze są tak ważne dla KH-KIPPER.

W tym roku polski producent zabudów wystawi się na stoisku FG.L34, czyli na terenie zewnętrznym. – Zaprezentujemy zabudowę dwustronną W2H z burtą hydrauliczną na podwoziu 10×6 przeznaczoną głównie do transportu budowlaneg. Jest to pojazd, który sprawdzi się w każdych warunkach. Z powodzeniem może być wykorzystany zarówno do transportu materiałów sypkich, małogabarytowych maszyn budowlanych, jak i materiałów spaletyzowanych. Dzięki opcjonalnej burcie tylnej w formie klapo-drzwi otwieranych na boki możliwy jest transport również długich elementów, np. rur kanalizacyjnych. Zabudowa to przykład uniwersalnego i wielofunkcyjnego rozwiązania, która pozwala w krótkim czasie zmienić przeznaczenie pojazdu – dodaje Łukasz Karczewski, dyrektor handlowy KH-KIPPER Sp. z o.o.

Warto dodać, że lewa burta hydrauliczna umożliwia podjechanie bardzo blisko wózkiem widłowym i sprawny załadunek materiału. Przy opuszczeniu burty o ok. 90° możliwy jest załadunek z rampy lub wysyp ładunku na bok w pewnej odległości od pojazdu. Jest to szczególnie pomocne przy sypaniu wałów bądź zasypywaniu wykopów wzdłuż drogi, gdyż materiał nie zanieczyszcza bocznych elementów podwozia. Model prezentowany na IAA posiada burtę tylną wyposażoną dodatkowo w pneumatyczną tylną szuflę zsypową SNEEP ułatwiającą kontrolowanie wysypu do tyłu.

Z uwagi na dużą odporność na ścieranie i uderzenia punktowe możliwe jest wykonywanie skrzyń ze stali o mniejszej grubości, a zatem zwiększenie ich ładowności. Wykorzystanie nowoczesnych stali trudnościeralnych, a co za tym idzie brak potrzeby stosowania bocznego użebrowania wzmacniającego w postaci tzw. szpant, nie tylko znacząco wpływają na obniżenie wagi zabudowy, ale wydłużają czas bezawaryjnej pracy pojazdu.

Zastosowanie dodatkowego wyposażenia zwiększa funkcjonalność i uniwersalność wywrotki. Na życzenie wywrotka może być wyposażona w szereg dodatkowych opcji, np.: montaż żurawia hydraulicznego za kabiną, z tyłu skrzyni lub na demontowanej konsoli, tylna burta w formie klapo-drzwi, plandeka na burcie przedniej lub burcie bocznej, dach aluminiowy otwierany hydraulicznie, nadstawki zwiększające objętość skrzyni, prawa burta uchylna z górnymi zawiasami, prawa burta hydrauliczna (kierowca może podjechać z obu stron).

Podczas Targów IAA, 24 września, KH-KIPPER organizuje również konferencję prasową, na której dziennikarze i zainteresowani goście będą mogli bliżej poznać firmę, w szczególności ciekawą ofertę unikalnych zabudów wywrotek zaprojektowanych dla branży wydobywczej.

Opr. Redakcja

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This