Katagoria: zabudowy, opublikowano: 11 maja 2015


Jak zaoszczędzić na zużyciu smaru

Jak zaoszczędzić na zużyciu smaru

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/5-6
Przeczytaj on-line

 

Na majowych Targach Autostrada­ Polska, Rotra 2015 KH­KIPPER zaprezentuje udoskonalony model zabudowy half­pipe wyposażony w inteligentny system dozowania smaru.

Zapewnia on minimalne zużycie smaru, obniżenie do minimum kosztów serwisu i przestojów w pracy, ograniczając czasochłonne smarowanie ręczne.

Wystarczająca ilość środków smarnych maszyn lub pojazdów transportowych jest niezbędna do ich prawidłowej eksploatacji. Smarowanie ręczne jest nie tylko czasochłonne, ale i często wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem dla użytkownika, szczególnie w przypadku trudno dostępnych miejsc. Aby ułatwić codzienną eksploatację pojazdów i uniknąć podobnych problemów, KH-KIPPER proponuje w swoich zabudowach wywrotkach, przyczepach, naczepach i urządzeniach hakowych system automatycznego smarowania firmy Groeneveld.

Najpopularniejszym systemem automatycznego smarowania na smar EP-0 stosowanym w transporcie drogowym jest jednoprzewodowy system zwany SingleLine, który automatycznie smaruje każdy punkt smarny w pojeździe, przy tym na bieżąco monitoruje przebieg procesu smarowania oraz przekazuje niezbędne informacje kierowcy.

Regularne i precyzyjne podawanie niewielkich ilości smaru podczas pracy pojazdu na pełnych obrotach zapewnia właściwe smarowanie, nieprzerwanie prawidłowe uszczelnienie i znacząco niższe zużycie smarów łożyskowych. Wydłuża również okres trwałości eksploatacyjnej kosztownych części i skutecznie zwalcza korozję. Efektem stosowania SingleLine jest znaczące ograniczenie remontów części czy też przestojów eksploatacyjnych, spowodowanych koniecznością natychmiastowego przeprowadzenia konserwacji lub naprawy.

Więcej informacji na ten temat można zasięgnąć na stoisku KH-KIPPER podczas majowych targów.

am

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This