Katagoria: naczepy i przyczepy, opublikowano: 14 lipca 2015


Port 40 Light – nowość Kögel

Port 40 Light – nowość Kögel
 

Port 40 Light firmy Kögel to zupełnie nowa naczepa kontenerowa, maksymalnie zoptymalizowana pod kątem obciążenia użytkowego i ciężaru.

 

Zaletą nowej, odchudzonej naczepy kontenerowej jest jej niewielka, nieprzekraczająca 4000 kg, masa własna z wyposażeniem podstawowym, techniczna masa całkowita wynosząca 41000 kg oraz dopuszczalny technicznie nacisk na siodło wynoszący 14000 kg. Naczepa przystosowana jest do transportu dwóch 20-stopowych kontenerów lub jednego 40-stopowego kontenera Highcube.

 

Tylko 3990 kg

Nowa naczepa kontenerowa Kögel Port 40 Light, ważąca z wyposażeniem podstawowym zaledwie 3990 kg, jest aktualnie jedną z najlżejszych konstrukcji na rynku. Techniczna możliwość obciążenia użytkowego ponad 37000 kg gwarantuje maksymalną ekonomiczność transportu intermodalnego.
Ponadto naczepę można jeszcze bardziej odchudzić, stosując indywidualne wyposażenie, takie jak obręcze aluminiowe, aluminiowe podpory oraz aluminiowe zbiorniki powietrza układu hamulcowego. Uzyskanie bardzo niskiej masy własnej w wyposażeniu podstawowym było możliwe dzięki zastosowaniu podwozia maksymalnie zoptymalizowanego pod kątem obciążenia użytkowego i masy. Inżynierowie w firmie Kögel odpowiedzialni za konstrukcję sięgnęli nie tylko do sprawdzonych i przetestowanych rozwiązań zastosowanych w lekkim modelu Kögel Port 20 Tankplex, ale dodatkowo wdrożyli nowy projekt wsporników poprzecznych, których starannie przemyślana konstrukcja spawana pozwala jeszcze bardziej obniżyć wagę. Tak jak wszystkie modele Kögel Port, również Port 40 Light dzięki prostej i wygodnej obsłudze oraz nieskomplikowanej konserwacji jest wyjątkowo ekonomicznym pojazdem.

 

Łatwiej pod rampę

W celu łatwiejszego załadunku i wyładunku kontenerów na rampie, naczepa kontenerowa Port 40 Light posiada przesunięty o 70 mm do wewnątrz tył, a więc zoptymalizowany do prac przy rampie, jak również przesunięte do wewnątrz zabezpieczenie przeciwwjazdowe. Dzięki tym udogodnieniom można bliżej podjeżdżać pod rampę, w związku z czym zmniejsza się przestrzeń między kontenerem a rampą, przykrywana przez blaszaną płytę najazdową. Zoptymalizowany tył zostanie wprowadzony seryjnie w kolejnych miesiącach we wszystkich pozostałych modelach Kögel Port.

 

Powłoka KTL: trwała ochrona przed korozją

Podobnie, jak we wszystkich pojazdach Kögel, również w modelu Port 40 Light cała rama jest chroniona przed korozją dzięki technologii nanoceramicznej oraz powłoce KTL i lakierowi UV.

Nowa naczepa Kögel Port 40 Light jest już dostępna w sprzedaży. Zachęcamy do zamawiania pakietów serwisowych Kögel BasicService i ProService, obejmujących regularną konserwację wraz z dostawą części zamiennych i eksploatacyjnych oraz obowiązkowe przeglądy generalne i kontrole bezpieczeństwa.

Opr. AM

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This