Katagoria: naczepy i przyczepy, opublikowano: 01 maja 2013


Kässbohrer: 120 naczep w limitowanej edycji

Kässbohrer: 120 naczep w limitowanej edycji

W tym roku hasło „Jesteśmy z Wami już od 1893 r.” nabiera szczególnego znaczenia. W 2013 r. ten producent naczep obchodzi jubileusz 120-lecia istnienia. Z tej okazji przygotował specjalną ofertę.

Historia Kässbohrer sięga 1893 r., kiedy to Karl Kässbohrer założył swoją firmę w niemieckim mieście Ulm. Dzisiaj Kässbohrer jest jednym z największych producentów naczep, a Timex S.A. wykorzystując swoje 25-letnie doświadczenie w branży naczep z coraz większym powodzeniem dostarcza produkty tej marki na polski rynek. 
Z okazji jubileuszu Kässbohrer wypuszcza na rynek nowy model naczepy kurtynowej w specjalnej jubileuszowej cenie 19999 Euro. Limitowana edycja to tylko 120 sztuk, jednak początkuje ona całkowicie nową serię naczep.
Nowa konstrukcja jest lżejsza od standardowej, dotychczasowej o prawie 700 kg, a jak wiadomo optymalizacja ciężaru ramy daje niższe koszty i jednocześnie umożliwia przewożenie większego ładunku.
Naczepa ma budowę modułową, co pozwala na wymianę lub późniejsze dozbrojenie naczepy w poszczególne elementy wyposażenia bez potrzeby ich spawania. Przednia ściana jest teraz stalowa wraz z płytą osłonową od wewnątrz, podobnie stalowe są kłonice tylne. Naczepy wyposażone są w specjalnie wzmocnione plandeki i wszystkie posiadają w standardzie certyfikaty zabezpieczenia ładunku EN12642XL do 27000 kg. Na życzenie klienci mogą otrzymać również certyfikaty Automotive DC 9.5 lub certyfikat do przewozu napojów.
Naczepy zabezpieczone są antykorozyjnie przez KTL, a obrzeże chronione jest przez masywny stalowy odbój. Oczywiście standardem pozostaje wyposażenie uznanych producentów, takie jak osie SAF, opony GoodYear, Continental lub w opcji Michelin, czy też dachy przesuwne Edscha. Zupełną nowością jest konstrukcja obrzeża ramy wyposażona w 118 par otworów do mocowania ładunku o wytrzymałości 2500 kg każdy, a opatentowana przez Kässbohrer jako „K-Fix”. Tutaj też zyskujemy szereg nowych możliwości mocowania ładunku poprzez dokręcane pierścienie „K-Ring” oraz kieszenie na kłonice „K-Pocket”. System kompatybilny jest również z dostępnymi na rynku systemami zabezpieczeń takich producentów jak np. LoadLock. Co ciekawe, w nowej naczepie „K-Fix” dostępny będzie teraz jako standard w naczepach burtowych.
Generalnym importerem tej marki w Polsce i krajach bałtyckich jest Timex S.A.
Opr. am

Sciagnij caly artykul 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This