Katagoria: części i akcesoria, opublikowano: 10 kwietnia 2015


Optidriver Xtrem – skrzynia do zadań specjalnych

Optidriver Xtrem – skrzynia do zadań specjalnych

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/3-4
Przeczytaj on-line

 

 

 

Skrzynia Optidriver Xtrem jest zalecana do zastosowań w transporcie ponadnormatywnym i ciężkiej budowlance. Renault Trucks K szczególnie dobrze spełnia się w roli pojazdu transportującego ciężkie ładunki w kopalniach i kamieniołomach.

 

Optidriver Xtrem to niezwykle wytrzymała skrzynia biegów wyposażona w wałek wejściowy z sześciorowkowym wielowypustem, zamiast czterorowkowego, a także powiększone koła zębate, poddane specjalnemu procesowi obróbki cieplnej. Umożliwia tworzenie zestawów drogowych o masie całkowitej do 120 t, zaś jej oprogramowanie sterujące w sposób ciągły dostosowuje strategię zmiany biegów do obciążenia pojazdu, w oparciu o dane przekazywane przez odpowiednie czujniki. Dzięki temu wybór przełożeń jest optymalny w każdych warunkach. Tym samym Renault Trucks z tą skrzynią biegów zapewnia większy komfort jazdy i niższe zużycia paliwa. Ponadto Optidriver Xtrem poprawia właściwości jezdne i zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Dzięki połączeniu wytrzymałych pojazdów gamy K i skrzyni biegów Optidriver Xtrem, Renault Trucks oferuje efektywne rozwiązania dla najbardziej wymagających zastosowań transportowych.

(opr. ama)

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This