Katagoria: autobusy, opublikowano: 07 listopada 2012


Urocza nieznajoma Setra 500

Urocza nieznajoma Setra 500

Setra otwiera nowy rozdział rozwoju swoich autobusów. A to za sprawą rodziny autobusów ComfortClass 500, łączących nowoczesność i tradycję. Nowa seria zaskakuje mnóstwem nowych rozwiązań.

Z niecierpliwością brać dziennikarska czekała na pierwsze jazdy. Pod koniec października, w okolicach Monachium, w końcu można było sprawdzić cóż oferuje ComfortClass 500. Do jazd testowych organizator podstawił trzy wysokopokładowe modele nowej rodziny 500 – S 515 HD z manualną 6- biegową skrzynią, S 516 HD/2 i S 517 HD wyposażone w automatyczną skrzynię PowerShift. Sercem nowej 500 jest rzędowy sześciocylindrowym silnik OM 470 o mocy 428 KM, dobrze znany z Mercedesa Actrosa.

Nie tylko piękna, także praktyczna
Pierwsza krótka runda wokół autobusu, w oczy rzucają się nowoczesne reflektory, ekstrawagancka linia boczna, tył z nowymi krzywiznami, robiące wrażenie swoją siłą lampy tylne i asymetryczne wyloty powietrza – nowa Comfort- Class bez wątpienia nie wtopi się na parkingu w szpaler innych autobusów. Od razu będzie rozpoznawalna.Nie chodzi jednak tylko o szyk. Autobus posiada wiele praktycznych rozwiązań. Długą listę rozpoczynają bagażniki nad osiami, skrzynki narzędziowe po lewej i po prawej stronie w tyle autobusu, przejrzysta komora silnika, zarówno z przodu jak i z tyłu potrójnie dzielone zderzaki – wszystko to robi dobre wrażenie. To samo dotyczy szerokiego i komfortowego wejścia służącego do swobodnego przemieszczania się nie tylko pasażerom, ale także kierowcy. Obszerne wejście oznacza również więcej miejsca dla pilota wycieczki. Oprócz komfortowego siedzenia, pilot ma do dyspozycji dużą przestrzeń, klapowo składane podnóżki, schowki, uchwyt na napoje, oddzielną wtyczkę dla mikrofonu z możliwością podłączenia innych mediów na środku konsoli.

2-punktowe pasy bezpieczeństwa, siedzenia uchylne regulowane, zintegrowane podłokietniki wpływają na komfort podróżujących

 

Ściągnij cały artykul

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This