Katagoria: autobusy, opublikowano: 10 kwietnia 2015


Inowrocław postawił na hybrydowe

Inowrocław postawił na hybrydowe

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/3-4
Przeczytaj on-line

 

 

 

11 marca br. odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy przedstawicielami Volvo Bus Corporation i miastem Inowrocław na dostawę 10 autobusów hybrydowych marki Volvo. Pojazdy będą przeznaczone na potrzeby transportu publicznego w Inowrocławiu.

 

Umowa obejmuje wyprodukowanie i dostarczenie 10 fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów z napędem hybrydowym Volvo 7900 Hybrid. Pojazdy zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo, a ich przekazanie do Inowrocławia planowane jest w sierpniu.

Umowa obejmuje również wsparcie po sprzedaży. W ramach umowy, w okresie 60 miesięcy od dnia przekazania autobusów do Inowrocławia, firma Volvo będzie wykonywała na swój koszt wszelkie przewidywane, planowane do wykonania przeglądy, konserwacje i wymiany oraz wszelkie niezbędne naprawy, za wyjątkiem napraw i wymiany opon oraz napraw powypadkowych.

To już kolejne autobusy hybrydowe Volvo, które wyjadą na ulice polskich miast. Od stycznia 2014 roku autobus hybrydowy Volvo jeździ na regularnej linii komunikacji miejskiej obsługiwanej przez MPK Wrocław, a od lipca 2014 cztery autobusy hybrydowe Volvo zasiliły flotę PKM Świerklaniec i jeżdżą na liniach miejskich w Tarnowskich Górach.

Seryjna produkcja autobusu hybrydowego Volvo rozpoczęła się we wrocławskiej fabryce w 2010 roku. Volvo 7900 Hybrid zużywa do 39 proc. mniej paliwa i w odpowiednio mniejszym stopniu oddziałuje na klimat niż analogiczne autobusy w wersji diesel. Do tej pory firma sprzedała już prawie 2000 hybryd operatorom transportu publicznego w ponad dwudziestu krajach.

– Cieszymy się, że kolejne pojazdy hybrydowe Volvo trafią do miasta zainteresowanego świadczeniem usług transportu publicznego w oparciu o autobusy niskoemisyjne. Inowrocław to miasto-uzdrowisko, dla którego kwestie związane z dbaniem o środowisko miejskie mają podstawowe znaczenie – powiedziała Małgorzata Durda, dyrektor ds. sprzedaży autobusów w Volvo Polska.

 

Opr. AM

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This