Katagoria: Opony, opublikowano: 11 maja 2015


Nowy rozmiar Conti Urban HA3

Nowy rozmiar Conti Urban HA3

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/5-6
Przeczytaj on-line

 

Continental rozszerzył ofertę opon dla transportu publicznego o oponę Conti Urban HA3 265/70 w nowym rozmiarze 19.5”.

 

Opona została opracowana specjalnie do użytku w autobusach miejskich średniej wielkości z możliwością montażu na wszystkich osiach. Nowa mieszanka gumowa opony Conti Urban HA3 265/70 R19.5” gwarantuje długi okres eksploatacji, nawet w trudnych warunkach miejskich wymagających systematycznego przyspieszania i hamowania. Ponadto wzmocnione ściany boczne czynią tę oponę odporną na częsty kontakt z krawężnikami, którego nie da się uniknąć w transporcie publicznym.

Większa zawartość kauczuku w mieszance wzmacnia ściany boczne opony, tworząc wraz z karkasem ze stalowego kordu wyjątkowo solidny kontur opony. Lamele, które sięgają podstawy rowków bieżnika, zapewniają także doskonałą przyczepność przez cały okres eksploatacji opony — również na mokrej nawierzchni. Modyfikacje dotyczą nie tylko mieszanki gumowej bieżnika, lecz także jego wzoru o zwiększonej objętości „Plus Volume”. Oba elementy wydłużają okres eksploatacji opony Conti Urban HA3 nawet o 20 proc. w porównaniu z konwencjonalnymi oponami do ruchu regionalnego.

Ponadto nowa opona w rozmiarze 19.5” została przygotowana do pogłębiania bieżnika. Zapewnia jej to dłuższy okres eksploatacji przy niższych oporach toczenia, co bezpośrednio wpływa na optymalizację kosztów prowadzonej działalności. Co więcej, jak w przypadku wszystkich opon autobusowych Generacji 3., także karkas modelu Conti Urban HA3 R 265/70 R19.5 można bieżnikować, dając oponie drugie życie. To zapewnia bezpośrednią przewagę konkurencyjną miejskim przewoźnikom, którzy muszą redukować koszty.

 

Opr. am

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This