Katagoria: Oleje i smary, opublikowano: 18 grudnia 2013


ExxonMobil: Niezawodność ciężarówek kluczowa dla zespołów Formuły 1

ExxonMobil: Niezawodność ciężarówek kluczowa dla zespołów Formuły 1

Flota VMM + Mobil Delvac 1Optymalizacja osiągów na przykładzie współpracy zespołu Vodafone McLaren Mercedes z producentem olejów Mobil Delvac 1

Niezawodność jest kluczem do sukcesu. Doskonale o tym wie zespół Formuły 1 Vodafone McLaren Mercedes, który stawia nie tylko na rozwój bolidów, ale także na sprawne i bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi wyścigami Grand Prix. Pomaga mu w tym flota najnowszych ciężarówek Mercedes-Benz Actros, a także specjaliści Mobil Delvac 1. Ci sami, którzy podczas wyścigowego weekendu analizują próbki oleju z bolidów, aby w ten sposób monitorować poziom zużycia silnika.

Transport i logistyka to strategiczne elementy świata Formuły 1, których nie widać
w relacjach telewizyjnych z wyścigu. Awaria nawet jednej ciężarówki transportującej sprzęt może skończyć się wycofaniem z wyścigu i stratą cennych punktów dla zespołu i kierowców. Dlatego podstawą sukcesów jest niezawodność. W 2013 roku zespół Vodafone McLaren Mercedes otrzymał 24 nowe ciężarówki Mercedes-Benz Actros Euro VI. W celu poprawy wydajności tych nowoczesnych pojazdów, za smarowanie odpowiada olej silnikowy Mobil Delvac 1 LE 5W-30 oraz olej Mobilube 1 SHC™ 75W-90, używany do smarowania przekładni i tylnej osi.

Kalendarz Formuły 1 jest bardzo napięty. Na przykład w 2013 roku od marca do listopada odbyło się blisko 19 wyścigów na 5 kontynentach. Tylko podczas europejskiej części sezonu ponad dwadzieścia ciężarówek transportuje bolidy, podzespoły oraz sprzęt diagnostyczny. Wyścig rozpoczyna się w niedzielę o 14:00 – bez względu na to, czy zespół jest gotowy, czy też nie. Więcej o optymalizacji floty ciężarówek Vodafone McLaren możesz zobaczyć oglądając film przygotowany przez producenta olejów Mobil Delvac 1:
http://youtu.be/haZSVEv9x2Y

ExxonMobil i McLaren są partnerami technologicznymi od 1995 roku. Producent olejów Mobil rozwija środki smarne i paliwa w celu poprawy osiągów bolidów Vodafone McLaren Mercedes. W ramach współpracy, obie firmy koncentrują się na innowacjach technicznych, co pomogło zespołowi w zdobyciu czterech tytułów Mistrza Świata Formuły 1. Poza tworzonymi w laboratoriach środkami smarnymi dla bolidów, jest wiele innych produktów Mobil używanych w celu optymalizacji działań zespołu McLaren. Należą do nich także środki smarne Mobil Delvac 1, używane przez zespół w ciężarówkach Mercedes-Benz Actros Euro VI.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This