Katagoria: Logistyka i Transport, opublikowano: 17 sierpnia 2017


Zalety systemów AVL Infis

Zalety systemów AVL Infis

Usługi AVL zyskują coraz większą popularność. Ich przydatność dostrzega rząd, który 31 lipca w nowelizacji ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów zapowiedział konieczność rejestracji danych geolokalizacyjnych dla przewoźników tzw. towarów wrażliwych. Korzyści dostrzega także coraz większa liczba przedsiębiorstw oraz osób prywatnych. Dlatego też firmy takie jak Infis mają dobre perspektywy rozwoju.

 

Infis (www.infis.pl) działa w branży AVL do komercyjnych zastosowań na międzynarodowych rynkach. Jej systemy wykorzystywane są przez odbiorców w takich europejskich krajach jak Austria, Belgia, Czechy, Francja, Irlandia, Niemcy, Rosja czy Ukraina. Infis dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania informatyczne i technologiczne w ramach własnej i partnerskiej sieci dystrybucji. Firma ma swą siedzibę w Kielcach, a oprócz niej dysponuje także dwoma oddziałami – warszawskim i wrocławskim.

Komu mogą być przydatne usługi Infis? Przede wszystkim tym, którzy potrzebują efektywnego wsparcia procesów logistycznych. Wiele firm już teraz posiada własne systemy wdrożone przez firmy branży AVL. Lokalizacja GPS, wizualizacja i zbieranie danych pozwalają w znacznym stopniu usprawnić logistykę firmy, co przekłada się na bardziej wydajne wykorzystanie floty samochodowej i kadr pracowniczych. Dzięki autorskiemu oprogramowaniu Infis klient może z większą skutecznością organizować działalność przedsiębiorstwa. Zestaw narzędzi udostępniany w aplikacjach Infis pozwala na stały, dokładny monitoring i rozliczanie pracy pojazdów drogowych i szynowych, przejezdnych i stacjonarnych maszyn roboczych, obiektów stacjonarnych i pływających oraz personelu.

Przykładowo w zakresie oferty dla transportu ciężkiego oprogramowanie Infis Truck Communicator pozwala na szybką wymianę informacji między kierowcą i dystrybutorem. Aplikacja umożliwia nie tylko komunikację tekstową, ale także wymianę dokumentów, nadawanie statusów i czynności drogowych oraz obsługę zleceń transportowych. Przyspiesza ona wymianę informacji i pomaga zredukować koszty. Dzięki rozwiązaniom Infis możliwy jest stały kontakt i kontrola dyspozytora nad wykonywanymi przez kierowcę czynnościami w czasie rzeczywistym. Rejestratory Infis umożliwiają także zdalne przesyłanie danych z tachografu lub elektronicznej karty kierowcy, co pozwala na natychmiastową weryfikację prawidłowości pracy pojazdy, samego tachografu czy wykrycie prób manipulacji urządzeniem. Co więcej, dzięki systemowi Infis Fleet Analyst usługobiorca może zarządzać gospodarką paliwową, monitorując nie tylko pojazdy, ale i dystrybutory należące do przedsiębiorstwa. To pozwala wykryć ewentualne niezgodności z deklarowanym poziomem zatankowanego paliwa, billingami i stanem faktycznym.

Z kolei w zakresie monitorowania personelu i osób prywatnych dzięki urządzeniom i systemom oferowanym przez Infis możliwa jest stała obserwacja pracowników lub członków rodziny. W razie niebezpieczeństwa system alarmowy pozwala błyskawicznie skierować odpowiednie służby dokładnie w miejsce nadawania sygnału. Urządzenie dostarczane przez Infis pozwala także na komunikację głosową, a ponadto jest wydajne jeśli chodzi o długość pracy (baterie pozwalają na pracę do 48 godzin przy rejestracji danych GPS co 60 sekund). Lokalizatory GPS Infis pozwalają zarejestrować pozycję, kierunek ruchu, prędkość przemieszczania się czy wysokość nad poziomem morza. Dzięki temu kierowca, przedstawiciel handlowy, członek rodziny jest pod stałym nadzorem i może się czuć pewnie podczas zagranicznych podróży i wycieczek, zwłaszcza jeśli mówimy o krajach i rejonach podwyższonego ryzyka. Infis kieruje swoje systemy również dla zarządzających pracą maszyn budowlanych, na potrzeby transportu chłodniczego, samochodów dostawczych, samochodów osobowych i dla ośrodków nauki jazdy.

Infis stale tworzy coraz bardziej nowoczesne i lepiej dopasowane technologicznie i funkcjonalnie systemy, aby oferowane narzędzia pozwalały na jeszcze większą skuteczność w optymalizacji kosztów i efektywności pracy przedsiębiorstwa. Głównym celem doświadczonego zespołu specjalistów AVL firmy jest rozwijanie funkcjonalności aktualnych rozwiązań i stwarzanie nowych tak, aby były jak najbardziej atrakcyjne dla klienta, a jednocześnie były adekwatne do rozwoju technologicznego, zmian na rynku i przepisów prawa.

Rozwój branży AVL stał się możliwy dzięki udoskonaleniu technologii GSM, a polskie firmy doskonale wykorzystały okazję, jaka powstała wraz z upowszechnieniem się tego systemu. Infis jest znakomitym przykładem na to, jak duży potencjał tkwi w tym rynku.

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This