Katagoria: Logistyka i Transport, opublikowano: 07 listopada 2012


TimoCom: Jak zarabiać więcej w transporcie?

TimoCom: Jak zarabiać więcej w transporcie?

To jest pytanie w dzisiejszych czasach kluczowe. Postaramy się podpowiedzieć, jak właściciele firm transportowych mogą zapewnić sobie większe zyski.

Koszty i przychody
Istnieją dwa sposoby na to, by zarabiać więcej w transporcie: z jednej strony stosowana jest redukcja kosztów, z drugiej optymalizacja przychodów. Zazwyczaj cięcie kosztów jest działaniem krótkotrwałym, powiedzieć by można nawet, że krótkowzrocznym. Aby było skuteczne przez dłuższy okres czasu, powinno być wsparte innymi działaniami. Załóżmy, że firma rezygnuje z reklamy, by zaoszczędzić pieniądze. Po pewnym czasie okaże się jednak, że będzie ona miała mniej zleceń. Pozorna oszczędność stanie się sporym kosztem. Dużo bardziej efektywne sposoby zwiększania zysków, to te które prowadzą do optymalizacji przychodów.

Redukuj puste przebiegi
Dane GUS mówią o tym, że nawet 1/3 przejazdów w Polsce i 1/4 w całej Europie, to właśnie tzw. puste przebiegi. W ciągu roku są to tysiące kilometrów, za które nikt nie zapłaci. „Wożenie powietrza” nie dość, że nie przynosi żadnych korzyści finansowych, to w dodatku generuje koszty. Rachunki za paliwo, wynagrodzenia kierowców, czy myto
trzeba przecież regulować bez względu na to czy pojazd jest załadowany. Dlatego tak ważne jest, aby każda firma transportowa zwracała szczególną uwagę na to, by znajdować fracht dla każdego, nawet krótkiego, przejazdu. Pamiętajmy, że każda tona dodatkowego ładunku to czysty zysk. Skutecznym środkiem przeciwdziałającym pustym przebiegom są dziś giełdy transportowe, jak wiodąca w Europie platforma zleceń TC Truck&Cargo®. Użytkownicy mogą za jej pomocą w ułamku sekundy wyszukać odpowiednią ofertę frachtu lub też wprowadzić do systemu swój pusty pojazd.

Ściągnij cały artykul  

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This