Katagoria: Logistyka i Transport, opublikowano: 14 lipca 2015


Przewoźnicy spotkali się w Krzyżowej

Przewoźnicy spotkali się w Krzyżowej

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/7-10
Przeczytaj on-line

 

„Konsolidacja i porozumienie przewoźników z operatorami logistycznymi szansą na utrzymanie i rozwój polskiego transportu” – pod tym hasłem 29 maja, w Krzyżowej k. Świdnicy, odbyło się IV Spotkanie Przewoźników. W konferencji wzięło udział około 450 firm.

 

Spotkanie trwało 12 godzin. W tym czasie uczestnicy wysłuchali 15 ekspertów, którzy podzielili się wiedzą i doświadczeniem w zakresie branży TSL.

Konferencję zorganizowała Polska Unia Transportu przy współpracy z fundacją Truckers Life oraz Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Celem spotkania było przedstawienie rozwiązań ułatwiających pracę, zapewniających zysk i umożliwiających dalszy zrównoważony rozwój transportu drogowego w Polsce, pomimo uwarunkowań geopolitycznych oraz problemów z nimi związanych. Wydarzenie zostało objęte patronatem Ministerstwa Gospodarki, a na wystawców i uczestników czekał bogaty program merytoryczny obejmujący m.in. tematykę prawa transportowego, ubezpieczeń, efektywnej współpracy oraz zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.
Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wykład na temat pozwów o ryczałty za noclegi autorstwa Macieja Wrońskiego. Prelegent nie mógł przybyć osobiście do Krzyżowej, ale przygotowane przez niego na tę okazję wystąpienie zostało odtworzone w transmisji video. Za bardzo pomocne uznano porady prawne zaprezentowane przez mec. Annę Widuch z kancelarii Translawyers. Podczas wykładu pani mecenas oraz Leszek Luda – prezes Polskiej Unii Transportu – przybliżyli uczestnikom aktualną sytuację administracyjno-prawną w związku z wprowadzeniem przepisów o niemieckiej płacy minimalnej (MiLoG).

Kolejnym interesującym tematem była koncepcja klastrów transportowych, omówiona przez Agnieszkę Nikiel z firmy Logintrans. Swoje wystąpienia mieli także przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

W przerwach między wykładami goście mieli możliwość wypróbowania sprzętu do ćwiczeń udostępnionego przez Fundację Truckers Life oraz odwiedzenia stoisk kilkudziesięciu wystawców, wśród których byli m. in.: Trans.eu, Lotos Oil, Grupa Raben, Scania Polska, MOYA, Michelin. Po wykładach zostały rozlosowane nagrody.

Następna edycja Spotkania Przewoźników jest planowana na początek czerwca 2016 roku. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

Opr. Redakcja

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This