Katagoria: Logistyka i Transport, opublikowano: 08 listopada 2017


Pasy do transportu z napinaczem

Pasy do transportu z napinaczem

W dobie globalizacji, w tym otworzenia granic państw na swobodny przepływ towarów i usług, segment transportu wciąż się rozrasta. Obecnie prym wiedzie transport drogowy, ze względu na czas i wygodę zarządzania z punktu widzenia spedycyjno-logistycznego.

Z tym typem transportu nieodłącznie wiąże się konieczność przestrzegania przepisów bezpieczeństwa przewozu towarów. Główną normą jest zabezpieczenie ładunku przed przesuwaniem, tak by sam nie uległ uszkodzeniu lub by takiej szkody nie spowodował. Pasy do transportu z napinaczem odgrywają w tej kwestii główne skrzypce.

 

Odległość nie ma znaczenia

Wspomniany transport międzynarodowy nie jest regułą i te same restrykcyjne zarządzenia obowiązują na terenie naszego kraju. Nawet, jeśli odległość transportu wynosi kilka kilometrów. Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie ryzyka niefortunnych konsekwencji, które niekoniecznie muszą powstać wskutek winy kierowcy. Czasem warunki atmosferyczne, a czasem losowe zdarzenie, mogą doprowadzić do katastrofy, jeśli przewożony towar nie będzie dostatecznie zabezpieczony. W związku z tym, w branży przewozu ładunków odpowiedzialność i roztropność to podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa.

 

Pasy do transportu

Najpopularniejszą formą ochrony ładunku przed swobodnym ruchem są pasy do transportu. Pośród wielu typów i modeli, zarówno firmy jak i osoby prywatne, decydują się na pasy do transportu z napinaczem. Ten rodzaj pasów składa się z dwóch części. Główny element to oczywiście pas, czyli taśma o określonej szerokości, grubości i wybranej długości. Drugi element to pasek z napinaczem. Cała operacja opiera się na połączeniu kompletu i zamocowaniu obiektu za pomocą dwustronnych zaczepów. Taki nieskomplikowany mechanizm zapewnia intuicyjną obsługę i niezawodność. Nawet w trudnych warunkach.

 

Produkt dopasowany do potrzeb

Ze zbawiennej pomocy pasów z napinaczem korzystają zarówno pracownicy dużych zakładów transportowych, jak i jednostkowi kierowcy. Czasami po prostu trzeba przewieźć jakiś większy przedmiot lub zwyczajnie bagaż prywatnym samochodem. W takich przypadkach warto mieć to praktyczne urządzenie na własny użytek. Producenci zapewniają szeroki wybór pasów o różnej szerokości, długości i przeznaczeniu gabarytowym, tak by najlepiej spełniały swoje zadanie. Nie ma więc obaw, że pasy z napinaczem będą niedostosowane do Twoich potrzeb.

 

Jakie pasy z napinaczem wybrać?

Pasy transportowe to narzędzie odpowiadające za bezpieczeństwo. Ich jakość przekłada się na niezawodność, dlatego należy kupować pasy z wiarygodnych źródeł i sprawdzonych producentów. Przede wszystkim trzeba postarać się o odpowiednią certyfikację produktu i wybierać wyłącznie pasy z napinaczem, zgodne z normą PN-EN 12195.

Pasy transportowe są na tyle uniwersalne, że pasują do niemalże wszystkich typów pojazdów. W związku z tym, przy wyborze warto skupić się przede wszystkim na gabarytach ładunków. To w pełni wystarczająca informacja, gdyż przedziały dozwolonych wartości są przypisane do każdego modelu, tak by ułatwić konsumentom dobór odpowiedniego pasa.

Ponadto do rozpatrzenia pozostają także względy estetyczne. Dla firm opierających wizerunek marki na dbałości o szczegóły, sprzedawcy wprowadzają możliwość personalizacji wyglądu taśmy. Wzorowym przykładem jest sklep internetowy www.twojepasy.pl. Na oferowanych pasach może znaleźć się dowolne logo lub napis.

Zakup pasów transportowych to zawsze dobra inwestycja, która zwraca się w podniesionym standardzie wykonanego zadania. Mamy pewność, że nasz asortyment jest zabezpieczony tak, by nie wyrządził nikomu krzywdy, ani nie spowodował jakichkolwiek strat.

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This