Katagoria: Logistyka i Transport, opublikowano: 05 marca 2013


E-100: Bezpłatne drogi w Europie

E-100: Bezpłatne drogi w Europie

Główne koszty ponoszone przez przewoźnika w drodze to wydatki na paliwo, ale z każdym rokiem coraz więcej pieniędzy trzeba przeznaczyć na opłaty drogowe, promy, mosty, parkingi, konwój itp. 

Cóż z tym tym fantem robić? – Tylko dla posiadaczy kart E100 mamy unikalną ofertę – 0 % prowizji za opłaty dróg w Niemczech, Austrii, Polsce, Czechach i na Słowacji. E100 podejmuje wszelkie możliwe działania w celu rzeczywistego zmniejszenia kosztów ponoszonych przez przewoźników – mówi Walery Waits, prezes firmy E100 Polska.

Zniżki na opłatę dróg w Czechach
W Czechach opłata za korzystanie z płatnych dróg dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony pobierana jest w systemie post-pay za pomocą specjalnego urządzenia OBU. Е100 zapewnia pomoc w rejestracji i rozliczeniach za przejazd. Ponadto możliwe jest uzyskanie od czeskich władz do 13% zniżki od kosztów przejazdu. – W biurach regionalnych E100 można dowiedzieć się jak odzyskać te pieniądze, jak realnie zaoszczędzić, co jest niezwykle ważne w tych czasach – mówi Walery Waits.

Podatek ekologiczny we Francji
Nowy podatek ekologiczny (Ecotaxe) na drogach we Francji wprowadzony zostanie już 20 lipca 2013 roku. Е100 już teraz umożliwia przewoźnikom rejestrację do rozliczania się z tej opłaty. Wprowadzenie Ecotaxe jest jednym z największych i najważniejszych wydarzeń w zakresie opłat drogowych w Europie.
Opłata będzie obowiązywała na 15 tysiącach kilometrów płatnych dróg krajowych oraz na dotychczas bezpłatnych dwupasmowych drogach ekspresowych. Dotyczyć będzie wszystkich pojazdów ciężarowych o masie powyżej 3,5 tony. Płatność będzie dokonywana za pomocą urządzenia z technologią GPS. Średni koszt przejazdu za kilometr wyniesie 0,12 euro – stawka zależała będzie od klasy pojazdu, masy i liczby osi. Stali użytkownicy dróg będą mogli skorzystać ze zniżki do 10 proc.

Płatność za drogi na Białorusi
Latem 2013 roku na Białorusi zostanie uruchomiony elektroniczny system poboru opłat za przejazd. – Е100 proponuje zawczasu wypełnić wstępny wniosek na stronie www.e100.eu i pozostawić dalsze problemy z tym związane nam. Wypełniając formularz zapewnią sobie Państwo bezproblemowy przejazd białoruskimi drogami – dodaje Walery Waits.
Opr. M. Mazur 

Ściągnij cały artykul 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This