Katagoria: Logistyka i Transport


regaly_wspornikowe_magazynowe_wozek_4-kierunkowy

Regały wysokiego składowania – co należy wiedzieć przed zakupem?

Każdy z przedsiębiorców poszukuje skutecznych sposobów na organizację posiadanej przestrzeni pracowniczej oraz skuteczne magazynowanie składowanych produktów. Aby osiągnąć kompromis między wykorzystaniem przestrzeni a ilością oraz przede wszystkim bezpieczeństwem towaru warto zainwestować w profesjonalne regały wysokiego składowania.

inelo-baner-min

Soft, który zmienia oblicze transportu

Zarządzanie flotą pojazdów ciężarowych nie należy do łatwych zadań. Jednak przy użyciu nowoczesnych metod, w tym stosownego oprogramowania, czynność ta staje się znacznie łatwiejsza i pozwala na bieżąco kontrolować wiele ważnych aspektów w przedsiębiorstwie, na które należy zwracać szczególną uwagę.

pallet-1665472_1280

Typy wózków paletowych

Podczas transportu na niewielkich odległościach, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, często wykorzystywane są wózki paletowe znane także jako paleciaki. Najtańsze i najprostsze z nich napędzane są siłą mięśni – jedynie system hydrauliczny służący do podnoszenia i opuszczania palet odciąża pracownika. Dlatego też coraz częściej w sklepach, fabrykach i magazynach wykorzystuje się paleciaki akumulatorowe – gwarantując wyższy komfort pracy, pozwalają także na transport towarów o większej masie i na dłuższe odległości.

t2

Ewidencja czasu pracy kierowców

Rozliczanie czasu pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy. W przypadku stałego miejsca pracy i pełnego wymiaru przypadającego na 8 godzin na dobę, rozliczenie czasu pracy jest formalnością i nie wiąże się z żadnymi utrudnieniami. Ewidencja pracy kierowców, to bardziej skomplikowana sprawa.

Truck Driver

Transport HDS wymaga dodatkowych uprawnień

Tradycyjny rozładunek wielu towarów bywa męczący i czasochłonny. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na przewóz towarów transportem z HDS (Hydraulicznym Dźwigiem Samochodowym). Wystarczy wynająć odpowiednią firmę, poszerzyć tabor lub przerobić samochody dostawcze. Trzeba jednak zaznaczyć, że obsługa takiego pojazdu wymaga także dodatkowych uprawnień.

renault_trucks_t_itoy_1

Wyliczamy składkę AC. Jakie dokumenty będą nam niezbędne?

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych szczególne miejsce zajmuje ubezpieczenie AC, nazywane również autocasco. Jest to ubezpieczenie nieobowiązkowe dla właścicieli pojazdów mechanicznych, ale gwarantujące bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem i nie tylko.   Chcąc wyliczyć składkę na AC będziemy potrzebować pewnych dokumentów. Jakich? Odpowiedzialność ubezpieczyciela w AC Jako że ubezpieczenie AC jest dobrowolne, firmy ubezpieczeniowe (sprawdź AC w Liberty […]

Schemat_2

Skuteczny monitoring pojazdów i towarów

Monitoring trasy przejazdu samochodu, możliwość kontroli jego aktualnej pozycji, ale także zużycia paliwa czy prędkości, z jaką się porusza, to tylko niektóre funkcje, które daje właścicielom firm logistycznych, kurierskich czy transportowych zakup lokalizatorów GPS i dostęp do systemu GPSTrace. Rozwiązania te pozwalają także na ochronę cennych przesyłek, a w przypadku ich kradzieży na szybkie zlokalizowanie […]

Worker team taking inventory in logistics warehouse

Wsparcie w procesach logistycznych

Hale produkcyjne, magazyny, sortownie towarów czy centra logistyczne – we wszystkich tych miejscach zachodzą procesy logistyczne, od których zależy terminowość wykonywania zleceń i zysk przedsiębiorstwa.

istock_000005327145small

Bezpieczeństwo podczas korzystanie z giełd transportowych

Giełdy transportowe to w branży spedycyjnej wręcz bezcenne narzędzie. Pomagają zapełnić wolne przestrzenie w ładowniach i w ten sposób zaoszczędzić pieniądze.

_DSC0928

Transport owoców i warzyw

Od najmłodszych lat jesteśmy przekonywani do dojedzenia owoców i warzyw. I rzeczywiście warto do tych rad się stosować, bowiem są one bogate w składniki odżywcze, takie jak: błonnik – ma ważne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania jelit, pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi, a także zmniejszyć ryzyko zachorowań na serce, kwas foliowy – pomaga w wytwarzaniu czerwonych krwinek, o jego właściwą dawkę powinny szczególnie zabiegać kobiety starające się o dziecko oraz już będące w ciąży, witamina A – pomaga w utrzymaniu w zdrowej kondycji skóry oraz oczu, a także witamina C – która stanowi nijako ukojenie na wszelkie skaleczenia i pomaga w utrzymaniu w zdrowiu zębów orz dziąseł

big-cardboard-boxes

Jak skutecznie zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią?

Firmy kurierskie, transportowe lub przeprowadzkowe na terenie Polski mają codziennie do czynienia z dziesiątkami tysięcy paczek. Znajdują się w nich różnego rodzaju rzeczy, w tym delikatne, wymagające dodatkowego zabezpieczenia. Jeśli paczka wysyłana jest w dłuższą drogę, np. do któregoś z państw UE to jest narażona na działanie chociażby wilgoci. To istotny problem dla firm, które odpowiadają za ładunek.

krzyzowa1
Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/7-10

Przewoźnicy spotkali się w Krzyżowej

„Konsolidacja i porozumienie przewoźników z operatorami logistycznymi szansą na utrzymanie i rozwój polskiego transportu” – pod tym hasłem 29 maja, w Krzyżowej k. Świdnicy, odbyło się IV Spotkanie Przewoźników. W konferencji wzięło udział około 450 firm.

Strona 1 z 5512345...102030...Ostatnia »