Katagoria: Gospodarka, opublikowano: 10 kwietnia 2015


Polacy wiedzą, co w Scanii „piszczy”

Polacy wiedzą, co  w Scanii „piszczy”

Artykuł z numeru: TRUCKauto.pl: 2015/3-4
Przeczytaj on-line

 

 

 

W Bratysławie odbył się drugi, regionalny finał konkursu dla mechaników – Scania Top Team. Zespoły z Europy spotkały się, aby rywalizować o dwa z sześciu miejsc w światowym finale, który organizowany będzie w grudniu w Södertälje w Szwecji.

 

Ponad 50 mechaników i specjalistów do spraw części zamiennych wzięło udział w regionalnym finale Scania Top Team, który odbył się 21 marca. Zespoły reprezentowały serwisy Scania ze: Szwecji, Norwegii, Finlandii, Niemiec, Belgii, Holandii, Włoch, Austrii i Polski. Reprezentujący Polskę zespół ze szczecińskiego oddziału Scania Polska zajął wysokie, czwarte miejsce. Pierwsze i drugie miejsce zajęły kolejno reprezentacje ze Szwecji oraz Austrii, kwalifikując się tym samym do finału światowego. Wyprzedził nas jeszcze zespół z Norwegii, który zajął miejsce trzecie.

Scania Top Team to konkurs, będący jednocześnie programem treningowym dla pracowników serwisowych Scania. Konkurujące zespoły składają się najczęściej z mechaników oraz jednego specjalisty ds. części zamiennych. Ideą Scania Top Team jest stałe zdobywanie wiedzy, doskonalenie kwalifikacji i umiejętności pracy zespołowej przez pracowników warsztatów Scania na całym świecie. Jednocześnie konkurs przyciąga do pracy w serwisach uzdolnionych profesjonalistów.

– Poziom konkursu jest bardzo wysoki. Zakres tematyczny zadań obejmował wiedzę techniczną, zachowanie zasad bezpieczeństwa i ochrony środowiska oraz ogólną wiedzę o firmie Scania. Nasza reprezentacja mimo debiutu w konkursie na poziomie międzynarodowym zdobyła bardzo dobre, czwarte miejsce. Polski zespół specjalistów z oddziału szczecińskiego Scania zmierzył się ze światowymi „potęgami” serwisowymi. Wynik kolegów ze Szczecina potwierdza bardzo wysoki poziom kwalifikacji polskiej sieci serwisowej Scania – ocenił ten występ Piotr Piskorek, kierownik Scania Academy.

 

Opr. Redakcja

 

 

Przeczytaj cały artykuł

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This