Katagoria: Gospodarka, opublikowano: 10 listopada 2013


Iveco odsłoniło tajemnice Euro 6

Iveco  odsłoniło  tajemnice Euro 6

DSC06964Pod hasłem „IVECO Tech Lab” we wrześniu i październiku zorganizowano cykl imprez poświęconych najnowszym technologiom w pojazdach ciężarowych IVECO. W trzynastu punktach dealerskich na terenie całej Polski prezentowano najnowsze technologie zastosowane w pojazdach włoskiego producenta.

Prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tematem wiodącym były możliwości zmniejszenia kosztów posiadania i użytkowania IVECO Stralis. Spore zainteresowanie wzbudziły nowe silniki spełniające normę Euro 6. Oczywiście nie obyło się bez jazd testowych zestawami ciągniętymi przez IVECO Stralis Hi-Way Euro 6.
W cyklu prezentacji „IVECO Tech Lab” uczestniczyli również eksperci mogący na miejscu udzielić fachowych porad z zakresu usług telematycznych IVECONNECT FLEET, doskonalenia techniki jazdy w ramach Akademii Jazdy IVECO, a także finansowania pojazdów przez IVECO CAPITAL.
Uwagę przedstawicieli firm transportowych zwróciła także przestronna kabina Hi-Way. Zwracano uwagę na jakość materiałów i wykończenia kabiny, uznanie zdobyła kultura pracy oraz cicha praca silnika oraz niskie zużycie paliwa. – Iveco Stralis Hi-Way, który w ubiegłym roku otrzymał tytuł ,,Truck of the Year 2013’’ to pojazd, który swoją innowacyjnością prześciga konkurencję pod wieloma względami. Pomysł wykorzystania samego układu SCR w jednostkach napędowych Euro 6 pozwolił na maksymalne uproszczenie konstrukcji silnika i obniżenie masy własnej pojazdu. Iveco Stralis Hi-Way to obecnie jedna z najoszczędniejszych ciężarówek na rynku – potwierdziły to liczne testy organizowane przez magazyny branżowe w całej Europie – mówi Michał Fersten z Iveco Poland.
Spośród bogatej gamy usług jakie oferowane są przez Iveco Poland na szczególną uwagę zasługuje system IVECONNECT FLEET montowany seryjnie w Stralisach Hi-Way. Daje on możliwość managerowi floty kontroli samochodów w czasie rzeczywistym. Poprzez portal fleetvisor obsługiwany przez firmę Omnitracks można tworzyć wiele raportów ułatwiających zarządzanie każdą flotą pojazdów. Raporty DSE pozwalają porównywać styl jazdy wszystkich kierowców w firmie. Szczegółowe testy porównań osiągnięć kierowców w jednym z głównych ocenianych punktów czyli „oszczędność paliwa” pokazały, że poprawa tego wyniku o jeden punkt przekłada się na oszczędności od 2,5 do 5 proc. paliwa.
IVECO Stralis Hi-Way, które zostały udostępnione klientom do jazd testowych, to pojazdy wyposażone w 460-konny silnik Cursor 11 Euro VI. Te 11-litrowe 6-cylindrowe jednostki napędowe mają układ Electronic Common-Rail o ciśnieniu wtrysku do 2200 barów oraz sterowany elektronicznie system EDC. Wysoki moment obrotowy dostępny już od najniższych obrotów silnika jest osiągalny dzięki zastosowaniu sterowanej elektronicznie turbosprężarki o zmiennej geometrii łopatek (EVGT). Dzięki technologii Hi-eSCR (wysoko efektywnej selektywnej redukcji katalitycznej poprzez wtrysk mocznika w układzie wydechowym poza silnikiem) możliwe było osiągnięcie normy emisji spalin Euro 6. Iveco Stralis Hi-Way wykorzystując tylko jeden układ oczyszczania spalin jest pojazdem prostym i niezawodnym. Mniejsza masa pojazdu pozwala bardziej efektywnie wykorzystać jego możliwości transportowe.

(opr. am)

Sciagnij caly artykul

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This