Katagoria: archiwum 2015, opublikowano: 11 maja 2015


TRUCKauto.pl: 2015/5-6Komentarz naczelnego

Jeszcze miesiąc temu na stronach internetowych Ministerstwa Infrastruktury oraz resortu pracy tematem dominującym był MiLoG, czyli niemieckie przepisy o płacy minimalnej. Teraz nastała cisza.
Urzędnicy już zmęczyli się tą kwestią i rozmawiają z Niemcami o kompatybilności sieci kolejowej.


 

Spis treści:

Naczepy i przyczepy
_1110577

Podczas corocznej imprezy Fliegla Kippertage, w fabryce w Triptis, przewoźnicy, kierowcy i dziennikarze branżowi mogli dokładnie poznać całą gamę wywrotek dedykowaną do przewozów materiałów sypkich.

 
Opony
ContiTread A5

Continental rozszerzył ofertę opon dla transportu publicznego o oponę Conti Urban HA3 265/70 w nowym rozmiarze 19.5”.

 
Paliwa i smary

Przegląd kart paliwowych 2015

 
Foto_1_odzyskiwanie_VAT_w_transporcie_miedzynarodowym_27

Firmy, bez względu na wielkość floty oraz rodzaj i zasięg prowadzonej działalności, decydują się na korzystanie z kart paliwowych. Na polskim rynku istnieje wiele produktów o różnej specyfice.

 
Technika
_DSC0455

240 pojazdów marki MAN czekało w Monachium na gości tegorocznego pokazu MAN Trucknology Days 2015.

 
workhouse

Podczas tygodnia motoryzacji firma DAF i TNO zaprezentowały projekt „EcoTwin”. Podczas pokazu, który odbył się na drodze N270 w pobliżu Helmond, dwa pojazdy ciężarowe połączone ze sobą za pośrednictwem sieci bezprzewodowej jechały jeden za drugim w bliskiej odległości.

 
MERCEDES 00150

Strome podjazdy, grząskie błoto i przeszkody wodne. Na budowie dróg, dużych obiektów przemysłowych czy linii energetycznych – wszędzie tam ciężkie warunki terenowe stanowią chleb powszedni.

 
IMG_9435

Przed nami już siódma edycja konkursu Optifuel Challenge organizowanego przez Renault Trucks w Polsce. W czasach wielkich oszczędności liczy się każde rozwiązanie pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa.

 
T2014_0204

28 kwietnia rozpoczął się cykl prezentacji samochodów ciężarowych Volvo do zastosowań budowlanych. Uwaga tych spotkań koncentruje się na innowacyjnym rozwiązaniu Volvo – potrójnej osi zespolonej Tridem.

 
kh kipper

Na majowych Targach Autostrada­ Polska, Rotra 2015 KH­KIPPER zaprezentuje udoskonalony model zabudowy half­pipe wyposażony w inteligentny system dozowania smaru.

 
Testy
DSC02513

Nowy Vito Tourer Select 119 BlueTEC wzbudza szacunek na drodze. Klasyczny van od Mercedes­Benz jest już z nami prawie 20 lat. Za rok będzie obchodził swoją okrągłą rocznicę.

 
Logistyka i transport
Olimpiada 3

17 kwietnia miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród laureatom VII Olimpiady Logistycznej. Firma Transics była złotym sponsorem wydarzenia.

 
TelliSys Low Deck

TelliSys pokazało prototyp pojazdu będącego połączeniem ciągnika z naczepą o wyjątkowo niskim położeniu siodła, co pozwala uzyskać o 20 proc. większą ładowność.

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This