Katagoria: archiwum 2015, opublikowano: 14 lipca 2015


TRUCKauto.pl: 2015/7-10Komentarz naczelnego

Sprawa płacy minimalnej dla kierowców rozlewa się po Europie. Niestety, nawet unijne rozstrzygnięcie niekorzystne dla Niemiec nie będzie w stanie zahamować tego procesu.


 

Spis treści:

Naczepy i przyczepy
Koegel_Port_40_Light

Port 40 Light firmy Kögel to zupełnie nowa naczepa kontenerowa, maksymalnie zoptymalizowana pod kątem obciążenia użytkowego i ciężaru.

 
krone2

Bernard Krone i Tomasz Kujawa przekazali ten jubileuszowy pojazd – chłodnię Krone Cool Liner – przedsiębiorstwu transportowemu Omega Pilzno Godawski & Godawski.

 
Technika
solarisy irex

1 lipca 2015 firma Irex Meteor, obsługująca linie w Lublinie, wprowadziła 18 nowych autobusów Solaris Urbino 18. Solaris Urbino 18 spełnił m. in. kryteria takie jak: norma spalin Euro 6, monitoring, klimatyzacje, moduł GPS oraz pojazd w całości niskopodłogowy.

 
The new MAN EfficientLine 2 saves fuel thanks to features like EfficientCruise, TopTorque and TipMatic 2.
DE:
Der neue MAN TGX EfficientLine 2 spart Treibstoff dank der Features EfficientCruise, TopTorque und TipMatic 2.
UK:
The new MAN EfficientLine 2 saves fuel thanks to features like EfficientCruise, TopTorque and TipMatic 2.

MAN TGX EfficientLine 2 bezkompromisowo łączy najnowsze technologie z rozwiązaniami pozwalającymi na ograniczenie zużycia paliw. W całej Europie zostało już sprzedanych ponad 4600 egzemplarzy modeli i pakietów EfficientLine 2.

 
mercedees1

Inteligentny tempomat PPC wygrał z polskim mistrzem ekonomicznej jazdy Stanisławem Mierzejewskim, osiągając lepszy od niego wynik aż o 2 l/100km. Rywale pokonali tę samą, 68-kilometrową trasę pojazdem ciężarowym Mercedes-Benz Actros.

 
Testy
New_Solaris_Urbino_18 (32)

W wąskie ulice i niepowtarzalny malowniczy krajobraz zgrabnie wpisał się nowy Urbino 18. Solaris bez kompleksów brylował na ulicach europejskiej stolicy mody.

 
Logistyka i transport
krzyzowa1

„Konsolidacja i porozumienie przewoźników z operatorami logistycznymi szansą na utrzymanie i rozwój polskiego transportu” – pod tym hasłem 29 maja, w Krzyżowej k. Świdnicy, odbyło się IV Spotkanie Przewoźników. W konferencji wzięło udział około 450 firm.

 
Gospodarka
Wielton

Wielton, największy w Polsce i jeden z wiodących europejskich producentów naczep i przyczep, oraz firma Fruehauf, lider rynku francuskiego, podpisały strategiczną umowę o współpracy i dalszym rozwoju.

 
GEDC0014

Pod koniec czerwca w małej miejscowości Zawiesiuchy pod Warszawą udało nam się spędzić cały dzień z firmą BOMAG. Impreza została zorganizowana w formie poligonu na Farmie Makedońskich. Zaproszeni goście mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności przy obsłudze maszyn budowlanych marki Bomag. Gościem specjalnym był znany bokser Przemysław Saleta, który jest twarzą marki Bomag.

 
Prawo, ustawy i rozporządzenia
tls

Sytuacja taka to efekt wprowadzenia MiLoG. Brak jednoznacznej interpretacji tej ustawy i kary, które przedsiębiorcy mają płacić za niestosowanie się do niej, to tylko część tematów poruszanych podczas spotkania TLP. Jakie rozwiązania zaproponowali eksperci, prawnicy, przedsiębiorcy i zaproszeni goście?

 
flaga niemiec

Komisja Europejska wzywa Niemcy do wycofania się z płacy minimalnej w transporcie. Nasi zachodni sąsiedzi mają jeszcze nieco ponad miesiąc do ustosunkowania się do decyzji KE.

 
kabina

Sąd w Gdyni podzielił pogląd Sądu Najwyższego oznajmiając, że nocleg w kabinie pojazdu nie jest zapewnieniem odpowiedniego noclegu. Jednak orzekł, że ryczałt kierowcy nie przysługuje. Temat ryczałtów będzie jednym z punktów agendy tegorocznej edycji targów TransPoland.

 
DKV_vat

Minister finansów wydał decyzję kończącą okres niepewności w sprawie odliczania VAT od zakupów dokonywanych na karty paliwowe DKV. Zarówno operator kart paliwowych, jak i odbiorcy jego usług mogą domagać się zwrotu VAT od państwa polskiego.

 
Rynek
volvobed4

Pod koniec ubiegłego roku polska organizacja Volvo Group Trucks Sales uruchomiła nowy, w pełni zarządzany przez Volvo, dwumarkowy – bo reprezentujący zarówno Volvo Trucks, jak i Renault Trucks – punkt Volvo Group Truck Center w Będzieszynie k. Pruszcza Gdańskiego.

 
iveco 40 lat

IVECO zdmuchuje 40 urodzinowych świeczek: to niezwykle ważne wydarzenie dla firmy, która ukształtowała historię światowego transportu komercyjnego. Iveco jest marką CNH Industrial. Koncern może pochwalić się zakładami produkcyjnymi w Europie, Chinach, Australii, Argentynie, Brazylii i Afryce oraz obiektami biznesowymi w ponad 160 krajach.

 
timocom frachty

Firmy transportowe z Europy Wschodniej, szczególnie w ostatnich czasach, muszą stawiać czoła wielu wyzwaniom.

 
renault

W dobie, gdy liczy się każda złotówka, gdy wszyscy właściciele firm analizują najdrobniejszy nawet wydatek, gdy koszt każdego pokonanego kilometra jest kluczowy, najnowsza oferta Renault Trucks może być skutecznym pomysłem na poprawę sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.

 
Targi
autostrada5

XXI Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, równolegle z wystawami MASZBUD, ROTRA, TRAFFIC-EXPO-TIL i debiutującym EUROPARKINGIEM, od 13 do 15 maja 2015 roku odbyły się w Targach Kielce.

 
Transport chłodniczy
SONY DSC

Trans Polonia S.A. Rozmowa Adrianą Bosiacką, dyrektorem spedycji i członkiem zarządu Trans Polonia S.A.

 
Thermo King SLXe-Spectrum_Whisper Pro

Thermo King. Gama produktów chłodniczych EcoWise znacznie łagodniej oddziałuje na środowisko. A to za sprawą wysokowydajnego czynnika chłodniczego nowej generacji o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).

 
Koegel_Cool_PurFerro_quality

Kögel. Producent naczep z Burtenbach – Kögel – od kilku miesięcy sprzedaje nową, udoskonaloną wersję zaprezentowanej w roku 2012 naczepy Kögel Cool – PurFerro quality.

 
CoolSec6

Krone. Naczepa Krone Cool Liner w wersji High Security zapewnia maksimum bezpieczeństwa w przewozach stałotemperaturowych. W chłodni wbudowanych jest wiele udogodnień, które przydają się kierowcy i firmie transportowej w codziennej pracy.

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This