Katagoria: archiwum 2015, opublikowano: 10 kwietnia 2015


TRUCKauto.pl: 2015/3-4Komentarz naczelnego

Państwo niemieckie jest sprytne. Wprowadziło ustawę o płacy minimalnej i poddało ją ocenie Komisji Europejskiej. A jak wiadomo to trwa. A w tym czasie spora część polskich, rodzinnych firm transportowych może po prostu zbankrutować, bo nie wytrzyma do czasu podjęcia decyzji przez stosowne organy Unii. Aby uniknąć wszelkich wątpliwości kanclerz Merkel mogła odwrócić bieg wydarzeń. Najpierw sąsiedzi zza zachodniej granicy powinni skierować swoje prawo wewnętrzne do unijnej konsultacji.


 

Spis treści:

Opony
Goodyear-FUELMAX-(2)

Goodyear zdecydował się na kolejne wzbogacenie linii opon do pojazdów ciężarowych FUELMAX i KMAX. Ostatnie nowości to trzy rozmiary w serii efektywnych paliwowo opon FUELMAX i długodystansowych opon KMAX.

 
Paliwa i smary
Foto_1_odzyskiwanie_VAT_w_transporcie_miedzynarodowym_27

Jednym z zadań międzynarodowych przedsiębiorstw transportowych jest odzyskiwanie podatku VAT z transakcji dokonywanych na terenie Unii Europejskiej.

 
Technika
_DSC0917

Cała rodzina IVECO EcoStralis ma opinię solidnego sprzętu. Czy po ponad 300 tysiącach kilometrów przebiegu warto go kupić do firmy? Sprawdziliśmy w naszym teście popularną „460”.

 
Predictive-Powertrain-Control-PPC

Predictive Powertrain Control (PPC) wielokrotnie udowodnił już swój potencjał w oszczędzaniu paliwa. To bestsellerowe rozwiązanie jest teraz dostępne, jako wyposażenie akcesoryjne dla używanych egzemplarzy aktualnego Actrosa, Antosa i Arocsa u partnerów serwisowych Mercedes-Benz w całej Europie.

 
Foto-05-gross

Koniec z kłopotliwą wymianą na drodze uszkodzonego ogumienia naczepy. Jedno proste urządzenie uwalnia od straty czasu i męczącego dźwigania. Na polski rynek trafiła światowa nowość – GREIFUS – jednostronny podnośnik uszkodzonego koła.

 
renault_trucks_k_7

Skrzynia Optidriver Xtrem jest zalecana do zastosowań w transporcie ponadnormatywnym i ciężkiej budowlance. Renault Trucks K szczególnie dobrze spełnia się w roli pojazdu transportującego ciężkie ładunki w kopalniach i kamieniołomach.

 
Thermo-King-V800-Max-Spectrum

Thermo King wprowadził na rynek nowy agregat V-800 MAX Spectrum zasilany przez silnik pojazdu. Zaprojektowany, aby ułatwić dystrybucję miejską produktów w różnych temperaturach.

 
1

KH-KIPPER prezentuje nową, udoskonaloną zabudowę do transportu lekkiego. Wielofunkcyjna wywrotka z zabudową trójstronną to pojazd przydatny zarówno w firmach komunalnych, działających w miejskich aglomeracjach, jak i przedsiębiorstwach oferujących szeroki wachlarz usług okołobudowlanych.

 
566x228_Volvo_7900_Hybrid_2011_09

11 marca br. odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy przedstawicielami Volvo Bus Corporation i miastem Inowrocław na dostawę 10 autobusów hybrydowych marki Volvo. Pojazdy będą przeznaczone na potrzeby transportu publicznego w Inowrocławiu.

 
Logistyka i transport
DSV_2013_RD_008

DSV wdrożyło w swoich naczepach technologię Ultraseal, zapobiegającą przypadkom przebicia opon aż w 90 proc. Takie rozwiązanie pozwoli zapewnić operatorowi terminową dostawę towaru, niezależnie od tego, jakie niespodzianki mogą wydarzyć się w drodze towaru do miejsca docelowego.

 
Pressebild_Jahresbilanzbericht_Welt_Paras_15x10cm_CMYK

W TimoCom są zadowoleni z minionego roku. W 2014 roku wystawiono na niej aż 58,9 milionów ofert frachtów i wolnych przestrzeni ładunkowych, co oznacza wzrost o 7,6 punktów procentowych w stosunku do roku 2013.

 
Gospodarka
Zesp-Scania-Szczecin,-od-lewej----Miosz-Kochanek,-Radosaw-Bukowski,-Sebastian-Nowik,-Piotr-Barticzka,-Artur-Sosiski

W Bratysławie odbył się drugi, regionalny finał konkursu dla mechaników – Scania Top Team. Zespoły z Europy spotkały się, aby rywalizować o dwa z sześciu miejsc w światowym finale, który organizowany będzie w grudniu w Södertälje w Szwecji.

 
 
Polityka i stowarzyszenia
protest-zmp

Od momentu wprowadzenia przez Niemcy przepisów wykonawczych do ustawy o płacy minimalnej (MiLoG), kolejne kraje Starej Europy chcą wprowadzić podobne restrykcje.

 
Rynek
schwarzmuller

Austriacki Schwarzmüller zakończył miniony rok z rekordowym obrotem, wynoszącym 272 mln euro, czyli o 37 mln euro większym niż w 2013. Przyczynił się do tego wzmożony popyt, wprowadzenie innowacyjnych produktów oraz rozbudowanie działalności usługowej.

 
1,000,00th-DAF-truck

Premier Holandii Mark Rutte przekazał milionową ciężarówkę DAF wyprodukowaną w Eindhoven. Kluczyki do ciężarówki z rąk premiera odebrał Bálint Révész z węgierskiej firmy transportowej o tej samej nazwie, która specjalizuje się w transporcie masowym i przewozie paliw.

 
pompbet2

Pompbet chce sięgać nieba. Dwie nowe pompy do betonu klasy 70 metrów na specjalistycznych, sześcioosiowych podwoziach Arocsa sprawiają, że firma jest wyposażona jak żadne inne przedsiębiorstwo w Europie.

 
dolmat

Samochody ciężarowe firmy Dolmat z Oleśnicy można spotkać na drogach Niemiec, Włoch, Francji czy Hiszpanii. Do firmowej floty dołączyło właśnie sześć DAF XF z silnikami Euro 6, dostarczonych przez spółkę WTC.

 
Targi
TransPoland_grafika

Największe w tej części Europy spotkanie branży TSL już po raz trzeci odbędzie się w Warszawie. Mowa o Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki TransPoland. W tym roku hasłem przewodnim będzie „Logistics Networking – łączymy Zachód ze Wschodem”.

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This