Katagoria: archiwum 2015, opublikowano: 10 lutego 2015


TRUCKauto.pl: 2015/1-2Komentarz naczelnego

8,5 euro za godzinę, „zawał” na Wschodzie, ryczałty za noclegi – nasza branża stoi przed wyzwaniami. Potrzebna jest pomoc natychmiastowa. ani premier Ewa Kopacz ogłosiła sukces w rozmowach z Niemcami na temat stawki płacy minimalnej w odniesieniu do polskich firm transportowych. Sukces to raczej lichy, bo jedna z najlepszych gałęzi polskiej gospodarki została obciążona nadmierną kumulacją problemów. Cóż z tego, że w kwestii niemieckiej płacy mamy za sobą kilkanaście innych państw Unii, skoro tylko my stanęliśmy okoniem i tylko my jesteśmy realną konkurencją dla firm transportowych naszego zachodniego sąsiada.


 

Spis treści:

Opony
Nowa_opona_Dunlop_SP_344

Dunlop rozszerza asortyment opon dla przewozów regionalnych, przeznaczonych na oś sterującą i felgi o średnicy 17.5 cala, wprowadzając nowy model Dunlop SP 344*.

 
Paliwa i smary
shell

Aby jak najefektywniej realizować strategię firmy, warto znaleźć profesjonalnych partnerów i przekazać im część zadań do wykonania. Jedną z takich możliwości w branży transportowej jest korzystanie z usług oferowanych przez wielozadaniowe karty paliwowe. Przykładem jest karta euroShell.

 
Technika
img_pr_2014_09_23_new_cvt_for_freight_transportation_01_uv

Marko Multhaupt, pełniący w firmie Continental funkcję kierownika działu marketingu i sprzedaży opon do autobusów i samochodów ciężarowych, podsumowuje miniony rok i określa działania na bieżący.

 
BPW

BPW stawia konsekwentnie na dywersyfikację. Firma nabyła kolejne przedsiębiorstwo.

 
truckauto_2015-1-2-28

Najmniejszy model marki MAN, 7,5-tonowy TGL, przeszedł gruntowną przeróbkę. Potężny silnik Euro 6 jest oszczędny, a komfort jazdy pozytywnie zaskakuje.

 
20131613_Range_Euro6_A4

Poprawione jednostki napędowe, lepszy hamulec silnikowy oraz automatyczne przejście systemu na język polski – oto niektóre nowości DAF na ten rok. Koncern przygotował szereg innowacji, które mają zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo, a zmniejszyć zużycie paliwa.

 
truckauto_2015-1-2-36

W Poznaniu zadebiutowała czwarta generacja VW Caddy. W zasadzie to taki mikrokrewniak Scanii, a do tego produkowany jedynie w Polsce, w Poznaniu. A zatem nieprzypadkowy był wybór lokalizacji na światową premierę tego modelu.

 
Testy
2_20141110_ETC_MAN_001

European Truck Challenge (ETC) to jeden z największych testów porównawczych w Europie. Do edycji 2014 swoje topowe modele wystawiła piątka liderów europejskiego rynku pojazdów ciężkich.

 
Logistyka i transport
kabina

Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” (TLP) upoważnił Kancelarię Domański Zakrzewski Palinka do opracowania wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z konstytucją niektórych przepisów ustawy o czasie pracy kierowców…

 
PL_TM_Quartalsbericht_2014_Q4_cmyk

Wyraźnie widać zawirowania na europejskim rynku transportowym. Barometr transportowy TimoCom znalazł się w 4 kwartale poniżej poziomu z ubiegłego roku.

 
Gospodarka
hofman2

Rozmowa z Nataszą i Dirkiem Hoffmannami, właścicielami EWT Polska

 
Polityka i stowarzyszenia
P_TGX_EOT_33520_D38_6x4-13

Od 1 stycznia 2015 r. w Niemczech obowiązuje ustawa o płacy minimalnej. Stawka za godzinę, która dotyczy zarówno Niemców, jak i obywateli innych państw pracujących w tym kraju, wynosi co najmniej 8,50 euro.

 
Telematyka
ktc_2

viaTOLL to nie tylko system poboru opłat za przejazd, ale także doskonałe narzędzie do zbierania danych. Na podstawie tych informacji można wygenerować szereg statystyk, które opisują zmiany na rynku transportu drogowego w Polsce.

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This