Katagoria: archiwum 2014, opublikowano: 12 czerwca 2014


TRUCKauto.pl: 2014/9-10

truckauto-2014-09


Komentarz naczelnego

Krajowa Izba Odwoławcza uznała apelację spółki Solaris Bus&Coach od wyników przetargu na dostawę 10 autobusów elektrycznych dla Warszawy. W pojedynku Solaris kontra BYD po pierwszej połowie wygrywa firma z Bolechowa.


 

Spis treści:

Technika
_DSC0312

Firma ESA Trucks Polska, autoryzowany dealer firmy DAF, otworzyła nową stację serwisową w Świecku. Dogodna lokalizacja, jak również szeroki wachlarz usług zapewnią kompleksową obsługę.

 
Testy
2---Aufmacher--RK6_4382

Do testu porównawczego stanęło pięć autobusów: MAN Lion’s City, Scania Citywide, Mercedes-Benz Citaro, VDL Citea, Solaris Urbino. Wszystkie z nową generacją silników. Rynkowy lider Mercedes rzucił do boju najnowszy model.

 

Wygląd nie zachwyca, jednak oceny komfortu przekonują nawet zagorzałych krytyków. Właściwości jezdne Stralis są jeszcze lepsze. Okręt flagowy Iveco nie jest wybitny, jednak sprawdza się o wiele lepiej, niż można było oczekiwać.

 
Polityka i stowarzyszenia
2

Wciąż nie udało się znacząco zmniejszyć liczby pieszych ginących na europejskich drogach – wynika z danych Komisji Europejskiej. Z okazji Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego KE przygotowała kampanię promującą m.in. bezpieczny transport drogowy. Co roku na drogach europejskich ginie 30 tys. osób, z czego średnio 21 proc. to piesi. Ponad dwie trzecie śmiertelnych wypadków z ich udziałem zdarza się na obszarach miejskich.

 
nienazwany-(1-z-1)-36

W dniu 7 czerwca br., w Pałacu w Makowicach (woj. dolnośląskie), odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów OZPTD. Podstawowym zadaniem było uchwalenie bilansu związku za rok 2013.

 

Zagadnienia związane z ubezpieczeniami pojazdów stają się coraz większym problemem dla przewoźników, ze względu na stale rosnące ich koszty, ale nie tylko. Dziś przedstawimy zarys problemów związanych z ubezpieczeniami środków transportu.

 
DSC_7011

572 kilometry – dokładnie taki dystans pokonali uczestnicy drugiej już edycji Rajdu Rowerowego OZPTD o puchar Grupy DBK. Tym razem transportowcy na rowerach przemierzyli drogę wiodącą od Świnoujścia aż do Świeradowa.

 
Prawo, ustawy i rozporządzenia

„Ponieważ w trakcie transportu nie zaszły żadne szczególne zdarzenia, prosimy o udzielenie osobie dochodzącej roszczeń odmownej odpowiedzi w sprawie pokrycia szkody, stosownie do art. 17 pkt 4 lit. b i c”. Pisma o takiej lub podobnej treści odmawiające pokrycia szkody otrzymują zwykle od swoich ubezpieczycieli klienci towarzystw ubezpieczeniowych.

 
Rynek
_DSC0860

Na początku maja w niemieckim Burtenbach miało miejsce niezwykłe dla wydarzenie. Znany producent naczep, firma Kögel, świętowała 80. rocznicę swojej obecności na rynku. W uroczystości uczestniczyło wielu gości – klientów firmy, obecnych i byłych pracowników, oficjeli. Nie zabrakło też przedstawicieli branżowych mediów.

 
EK1b-05.2014

Grupa Bosch, w 2013 roku obrót w wysokości prawie 2,5 mld złotych. Oznacza to wzrost o 2%, pomimo utrzymującej się trudnej sytuacji rynkowej. W 2014 roku Bosch przewiduje dalszy rozwój w Polsce, bazując na dwucyfrowym wzroście obrotów grupy w pierwszym kwartale br.

 
20140605_123739

Nie pamiętam, kto pierwszy to powiedział: twój pojazd jest warty tyle, ile serwis do niego. Jakby się zastanowić, to święta racja. Wszystkie pojazdy, które użytkujemy, nawet nowe, muszą wcześniej czy później trafić do serwisu. Choćby na wymianę oleju, hamulców, itp.

 
Targi
IMG_7959

Wystawcy jubileuszowych targów AUTOSTRADA-POLSKA 2014 podkreślali ożywienie na rynku. Choć same targi nie zachwyciły, ale wystawcy nie narzekają.

 
Wystawy
a60cf948c5

Firma PKS Gdańsk-Oliwa SA wychodzi z niezwykłą inicjatywą. Przedsiębiorstwo, specjalizujące się w transporcie krajowym i międzynarodowym oraz spedycji, już po raz drugi organizuje akcję „Bezpieczna Trasa”. Serdecznie zaprasza wszystkich chętnych w sobotę, 14 czerwca, na parking PKS Gdańsk-Oliwa SA, w siedzibie firmy, przy ul. Kołobrzeskiej 28, Gdańsk-Przymorze. A przyjść warto, bo sporo będzie atrakcji.

 
Transport chłodniczy
DSC_0387

Za górami, za lasami była firma z naczepami. Kögel się zwała, co nowości wciąż wprowadzała…tak mogłaby zaczynać się bajka o firmie, która już od początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku ustanawia nowe trendy w produkcji zabudów typu furgon oraz chłodnia.

 
MKO_on_MB

Schmitz Cargobull poszerzył swoją ofertę w Polsce o zabudowy chłodnicze MKO oraz towarzyszące im przyczepy AKO (z obrotnicą) i ZKO (z osiami centralnymi).

 
TKirelandFullRess-197_EDIT_SLXe400

Prawie 30 proc. strat sprzedaży firm farmaceutycznych wynika z problemów logistycznych. Dbanie o jakość i bezpieczeństwo produktów farmaceutycznych w trakcie transportu ma kluczowe znaczenie dla ich producentów, a także dla zdrowia publicznego i bezpieczeństwa pacjentów.

 
S_KO_COOL__2-04.06

Wśród liderów branży jest Schmitz Cargobull reprezentowany w Polsce przez spółkę EWT Truck & Trailer. Idąc drogą zwiększania bezpieczeństwa, stabilności i ergonomiczności pojazdu, Schmitz przekonstruował moduł podpór postojowych w swoim sztandarowym produkcie, chłodni S.KO.

 
140319Kro-085

Dla transportu produktów farma-ceutycznych obowiązują wytyczne, które mogą wymagać objaśnienia. Temu tematowi zostało poświęcone sympozjum logistyki farmacji zorganizowane przez firmę Krone.

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This