Katagoria: archiwum 2014, opublikowano: 04 kwietnia 2014


TRUCKauto.pl: 2014/5-6

1


Komentarz naczelnego

Z niepokojem obserwuję sytuację na Wschodzie. Czy to tylko cisza przed burzą, czy też pierwsze symptomy tak długo oczekiwanego uspokojenia. Tylko, że za Ukrainę my płacimy rachunki.


 

Spis treści:

Paliwa i smary
Mautboxen_Europa_Quelle_Kap

Karta UTA to uniwersalne narzędzie niezbędne w pracy każdego kierowcy pojazdu ciężarowego. Pozwala na bezgotówkowy zakup produktów i usług nieodzownych w długiej trasie.

 

Przegląd kart paliwowych 2014

 
Marta-Fabregas

Rozmowa z Martą Fábregas, dyrektorem handlowym w firmie REDTORTUGA

 
Technika
DrFrankWalloch_portrait

Zmniejszyć zużycie paliwa, skrócić drogę hamownia, wzmocnić karkas – takie wyzwania stoją przed nowoczesnymi oponami do pojazdów ciężarowych. Jak z nimi radzi sobie Continental, o tym mówił dr Frank Walloch, dyrektor Działu Rozwoju Opon Ciężarowych niemieckiej firmy.

 
14C141_106

Fuso Canter jest jednym z liderów w segmencie lekkich aut ciężarowych. Perspektywy na dalszą poprawę tej pozycji jawią się w jasnych barwach: wraz z wprowadzeniem bardziej rygorystycz-nych norm Euro 6 i Euro 5b+ model staje się jeszcze bardziej wydajny i ekologiczny – a to dzięki pakietowi Ecofficiency.

 
Testy
1Totalrechts100

Nowa Scania G 410 Streamline (z silnikiem Euro 6 II generacji) sprawdza się w roli mistrza oszczędności i komfortu. Szwedzki pojazd przekonuje niskim zużyciem paliwa.

 
130314Fli-077

Czy przy minus 10 stopniach na zewnątrz można przeprowadzić testy naczepy? Bez problemu. W marcu, w Triptis temperatura zewnętrzna osiągała ten poziom.

 
Logistyka i transport
©-Arvydas-Kniukšta---Fotoli

Postęp techniczny umożliwił przewoźnikom i spedytorom zmianę sposobu pracy. To, co niegdyś zajmowało im wiele godzin, dziś może zostać wykonane w kilka chwil.

 
VIVE-TRANSPORT

20000 zleceń i 9 milionów przejechanych kilometrów rocznie przez 55 ciężarówek. Taka ilość pracy wymaga efektywnego zarządzania. Dzięki współpracy VIVE Transport z Transics, firma transportowa osiągnęła wzorowe rezultaty!

 
Polityka i stowarzyszenia
333

53-letni Andrzej Bogdanowicz jest nowym dyrektorem generalnym Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Nowy dyrektor jest absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Samochodowej w Pile i Politechniki Poznańskiej.

 
2

Rozmowa z Piotrem Litwińskim, przewodniczącym OZPTD, i Andrzejem
Olechnickim, wiceprzewodniczącym związku

 
_MG_7165

19 marca w samo południe na zaproszenie wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej, w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury, odbyło się spotkanie z reprezentantami środowiska transportowego.

 
Rynek
WTC_Dlugoleka

WTC z Długołęki k. Wrocławia zwyciężyło w konkursie Dealer Roku DAF 2014. W Sycowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w tym konkursie.

 
DSC_0664

Przekonuje się już o tym coraz to większa rzesza użytkowników ciągników siodłowych i samochodów ciężarowych, która zaufała tej marce.

 
Targi
DSC03713

Zakres branżowy targów budownictwa drogowego, które od 14 do 16 maja 2014 roku odbędą się w Targach Kielce, to nie tylko sprzęt do budowy dróg – jak może wydawać się w pierwszej kolejności.

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This