Katagoria: archiwum 2014, opublikowano: 07 marca 2014


TRUCKauto.pl: 2014/3-4

1


Komentarz naczelnego

Skończyła się olimpiada w Soczi, zaczęło wrzeć na Krymie. Tylko patrzeć, jak rosyjskie służby zaczną cichą wojnę z polskim transportem.


 

Spis treści:

Oleje i smary
Nowy-Mobil-Delvac---Volvo---centrum-testowe-Millbrook

Wdrażanie coraz bardziej rygorystycznych norm emisji spalin, ograniczających poziom zanieczyszczenia środowiska, wymusza na producentach zmiany w konstrukcji silników samochodów ciężarowych, autobusów i ciężkiego sprzętu.

 
Flota-VMM-+-Mobil-Delvac-1

ExxonMobil udoskonalił formulację syntetycznego oleju silnikowego Mobil Delvac 1 LE 5W-30. Zmiany mają pomóc właścicielom firm transportowych zwiększyć wydajność silników oraz ograniczyć zużycie paliwa w zdecydowanie większej grupie pojazdów ciężarowych.

 
MAN_TGA_Orlen

Platinum Ultor Perfect 5W-30 to najwyższej jakości produkt typu Ultra High Performance Diesel Oil powstały z połączenia syntetycznego oleju bazowego oraz zaawansowanego technologicznie systemu dodatków uszlachetniających typu „Low SAPS”.

 
Untitled-1

Kögel Trailer pragnie stać się ponownie numerem jeden wśród pojazdów budowlanych, którym firma Kögel AG była przed ponad dziesięcioma laty. To nie będzie łatwe, ponieważ w międzyczasie zmieniły się preferencje użytkowników.

 
Technika
3

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Firma Schwarzmüller Polska w lutym zmieniła siedzibę i jest w jednym miejscu wraz z Firmą Truck Suport, autoryzowanym partnerem serwisowym firmy Schwarzmüller w Błoniu.

 
Fliegl-Gosebrink

Rozmowa z Helmutem Flieglem, właścicielem firmy Fliegl Fahrzeugbau i Heribertem Gosebrinkiem, odpowiedzialnym za sprzedaż w Polsce

 
_DSC0641

W grudniu ubiegłego roku miało miejsce otwarcie nowej siedziby SAF Holland w Pile. Uroczystość była też okazją do świętowania 15-letniej obecności firmy w Polsce.

 
DSC_0032

Rok 2013 firma MAN Truck & Bus Polska zamknęła na pozycji wicelidera sprzedaży pojazdów ciężarowych w Polsce z liczbą 3633 sprzedanych pojazdów. Spółka sprzedała o 34 proc. pojazdów więcej niż rok wcześniej.

 
120404Koe-003

  Kögel Trailer pragnie stać się ponownie numerem jeden wśród pojazdów budowlanych, którym firma Kögel AG była przed ponad dziesięcioma laty. To nie będzie łatwe, ponieważ w międzyczasie zmieniły się preferencje użytkowników.   Wraz z przejęciem Kögel w 2010 roku do Humbaur trafiła również wytwórnia zabudów w Chocen. Ale Humbaur ma w swojej ofercie trzy- lub czteroosiowe przyczepy niskopodwoziowe z wózkiem […]

 
Testy
1FahrAufm4935

Wydanie jednoznacznej opinii w przypadku nowego modelu Volvo FH460 Euro 6 Globetrotter nie było łatwym zadaniem dla naszego testera. Wysokie zużycie paliwa i duży komfort jazdy były nie do pogodzenia.

 
aufmacher

Izolowane skrzynie Krone, czy to z nogami EN, czy na własnej ramie, są produkowane w Lübtheen przez firmę Brüggen Fahrzeugwerk & Service GmbH.

 
Logistyka i transport
Foto-dla-Truck-Auto

Związek Polskiego Leasingu podsumował 2013 rok. To był udany czas dla branży. Znacząco pomogła bardzo dobra sprzedaż pojazdów ciężarowych.

 
Rynek
Koegel_80_lat

Co łączy ze sobą producenta naczep Kögel z Shirley MacLaine, łożyskiem kulkowym, pierwszą transmisją telewizyjną w Niemczech, firmą Fujifilm, a także z najpopularniejszym kaczorem na świecie – Kaczorem Donaldem?

 
droga

Rząd zaakceptował zmiany w załączniku nr 5 do Programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015.

 
truck

Sprowadzenie samochodu z zagranicy to szereg wydatków, dokumentów i formalności. Proces ten – jak każdy – można sobie skomplikować lub przy odpowiednim nastawieniu i przedsiębiorczości, zdecydowanie uprościć. To, jak ostatecznie przebiegnie ten proces i ile nas wyniesie, zależy tylko od nas.

 
BART-TRANS

„Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Słowa Stanisława Staszica, naszego wielkiego rodaka, filozofa, uczonego, polityka, dziś okazują się jak najbardziej aktualne. Pomimo upływu trzech wieków jego hasła i wizje nabierają blasku.

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This