Katagoria: archiwum 2014, opublikowano: 10 grudnia 2014


TRUCKauto.pl: 2014/21-24

1


Komentarz naczelnego

Od 1 stycznia w Niemczech wchodzą w życie przepisy nakładające na pracodawców obowiązek wprowadzenia powszechnej płacy minimalnej. Jej wysokość ustalono na poziomie 8,50 euro brutto za godzinę. Czy polscy przewoźnicy będą musieli więcej płacić kierowcom, np. wykonującym kabotaż przy zachodniej granicy lub tym, którzy zostali oddelegowani do pracy w Niemczech?


 

Spis treści:

Oleje i smary
Ciezarowka_i_oleje_syntetyczne_-_fot

Paliwo stanowi ponad 30 proc. kosztów firmy transportowej. Spalanie mogą ograniczyć inwestycje w nowoczesny tabor, szkolenia z ekonomicznej jazdy, ale także stosowanie olejów silnikowych o specjalnej paliwooszczędnej formulacji.

 
Opony
Goodyear_FUELMAX_T

Firma TIP Trailer Services przedłużyła umowę z Goodyearem na dostawy opon do pojazdów ciężarowych do końca 2016 roku.

 
Prezentacje
T2014_0672

Nowe Volvo FL jest obecnie dostępne także w wersji z napędem na cztery koła (4×4), odznaczającej się doskonałą zdolnością pokonywania śliskich, stromych i nierównych nawierzchni.

 
 
Technika
Ciezarowki_Mobil

Ograniczenie awarii i nieplanowych przestojów w firmie transportowej może poprawić jej roczny wynik finansowy nawet o 5 procent – wynika z badania Mobil Delvac 1, w którym poznajemy zwyczaje dotyczące serwisowania pojazdów ciężarowych.

 
volvo

Volvo FL przeznaczone do miejskiego transportu dystrybucyjnego jest jeszcze wydajniejsze. Kompaktowy, 5-litrowy silnik zgodny z normą emisji spalin Euro 6 jest oferowany także w pojazdach o DMC 14 i 16 ton, zapewniając dodatkowe 200 kg ładowności.

 
Testy
_KopfanKopf_004

Do rywalizacji w jednym z największych europejskich testów porównawczych – European Truck Challenge (ETC) 2014 – stanęło pięciu zawodników, z pięciu renomowanych „stajni” – DAF, Daimler, Iveco, MAN i Scania.

 
_DSC0550

Ostrzejsze linie, nowszy design, idealnie pasujący do europejskich metropolii. Właśnie w jednej z nich, w Barcelonie, sprawdziliśmy jak się sprawuje nowy Solaris Urbino. Rozwiązaliśmy także kilka niewiadomych…

 
Prawo, ustawy i rozporządzenia
Seifert_Logistic_Group

Z początkiem nowego roku w Niemczech wchodzą w życie przepisy nakładające na pracodawców obowiązek wprowadzenia powszechnej płacy minimalnej. Jej wysokość ustalono na poziomie 8,50 euro brutto za godzinę. Jak nowa sytuacja wpłynie na polską branżę logistyczną i czy pracodawcy mają się czego obawiać?

 
Milog_płaca_minimalna_niemcy_europim

Z Nowym Rokiem w Niemczech wchodzi w życie ustawa o stosowaniu płacy minimalnej. I nic złego by się nie stało, gdyby nie to, że według Niemców obejmuje ona i Polaków, którzy wykonują jakąkolwiek pracę w obszarze niemieckim.

 
opony_ciezarowe

Przepisy w wielu krajach Europy wymagają od kierowców montowania opon zimowych lub całorocznych. Podobnie jest w przypadku samochodów ciężarowych, chociaż w tym przypadku prawo jest jeszcze bardziej restrykcyjne. Jeśli zajmujesz się transportem, to lepiej sprawdź, gdzie opony zimowe są wymagane.

 
Rynek
18

Redtortuga podsumowała rok, jubileuszowy, w którym świętuje 20-lecie swojej działalności. A było się z czego cieszyć, bo były to szczególnie udane 12 miesięcy.

 
FH16-low-sleeper-cab

Volvo FH i Volvo FH16 są obecnie dostępne także z kabiną z obniżonym dachem, opracowaną specjalnie z myślą o transporcie górniczym i zastosowaniach wymagających korzystania z żurawia w przestrzeni nad kabiną.

 
Omnimoto_Legnica

Od 1 listopada 2014 nastąpiły zmiany na mapie autoryzowanej sieci sprzedaży i serwisu Volvo Group Trucks w Polsce. Są nowe punkty, które rozszerzyły portfel usług o markę Renault

 
Tadeusz-Kot

KOTPOL znany jest na rynku przede wszystkim ze sprzedaży, montażu i regeneracji urządzeń ogrzewania postojowego. Od listopada firma oferuje również regenerację urządzeń DENOXTRONIC, sterujących prawidłowym funkcjonowaniem systemów SCR w nowoczesnych pojazdach. Z Tadeuszem Kotem, właścicielem firmy KOTPOL z Międzyrzeca Podlaskiego, założonej w 1985 roku, rozmawiamy o sposobie regeneracji modułów DENOXTRONIC.

 
Smartwatch_Scania

Scania proponuje smartwatch, zegarek, który komunikuje się z ciężarówką.

 
 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This