Katagoria: archiwum 2014, opublikowano: 10 listopada 2014


TRUCKauto.pl: 2014/19-20

1


Komentarz naczelnego

Rosyjskie embargo na unijne, czytaj polskie, produkty żywnościowe skutecznie „kosi” polskich przewoźników. 6 listopada Sejmowa Komisja Infrastruktury pod przewodnictwem Stanisława Żmijana ustaliła treść dezyderatu w sprawie dramatycznej sytuacji polskich przewoźników jeżdżących na Wschód. Po raz kolejny posłowie debatują, a Rosjanie działają.


 

Spis treści:

Opony
Foto_Nowa_zimowka_dla_transportu_wielkogabarytowego_12_1

Continental poszerzył ofertę ogumienia o nowy rozmiar zimowej opony naczepowej HTW 2 Scandinavia – 445/45 R19.5. Opona ta została zaprojektowana specjalnie na potrzeby transportu ładunków o dużych gabarytach lub masie.

 
Conti-Scandinavia_Specjalne-opony-zimowe-na-kazda-os-samochodu-ciezarowego-zapewniaja-bezpieczny-przewoz-towarow

Standardowe opony do pojazdów użytkowych w warunkach zimowych często osiągają kres swoich możliwości. Pomimo obecności etykiety M+S ich przydatność jest ograniczona na drogach pokrytych śniegiem lub lodem.

 
Goodyear_KMAX

Renault Trucks, wiodący producent pojazdów ciężarowych, wybrał opony Goodyear KMAX i FUELMAX na opcjonalne wyposażenie fabryczne do najnowszej serii pojazdów.

 
Paliwa i smary
Foto_1_odzyskiwanie_VAT_w_transporcie_miedzynarodowym_27

Karty paliwowe to nie tylko narzędzie umożliwiające bezgotówkowe regulowanie opłat za benzynę czy olej napędowy.

 
Prezentacje
optifuel_lab_2_renault_trucks_3

Renault Trucks kontynuuje badania mające na celu systematyczną poprawę efektywności energetycznej swoich pojazdów. Właśnie zaprezentowało pojazd badawczy Optifuel Lab 2 Renault Trucks.

 
Technika
okladka

  Ważące osiem ton Volvo FH przeciw jednemu z najszybszych samochodów świata – Koenigsegg One:1. To scenariusz nowego filmu Volvo pt. „Volvo Trucks vs Koenigsegg”. Celem jest poddanie nowej skrzyni biegów I-Shift Dual Cluch, wykorzystującej technologię stosowaną w samochodach sportowych, decydującej próbie.   W nowym filmie „Volvo Trucks vs Koenigsegg” swój test przechodzi opracowana przez […]

 
skat2

Always on time – to dewiza firmy Skat z Gdańska, która współpracuje z firmą Wielton. Do taboru przedsiębiorstwa dołączyło 10 sztuk naczep kurtynowych typu mega, z rozwiązaniem ro-ro huckepack. I zgodnie z hasłem firmy, naczepy zostały wyprodukowane i odebrane na czas.

 
khkipperzima3

W transporcie ładunków niezbędne są uniwersalne rozwiązania. Takim rozwiązaniem jest zabudowa wywrotka trójstronna W3F, która z powodzeniem może być wykorzystywana nie tylko w transporcie budowlanym, ale i branży komunalnej.

 
14A1283

Asystent bocznego wiatru (Crosswind Assist) jest teraz dostępny jako wyposażenie akcesoryjne dla licznych wariantów starszych Sprinterów. Dotyczy to egzemplarzy zaopatrzonych w najnowszą wersję układu stabilizacji toru jazdy Adaptive ESP, czyli większości odmian produkowanych od stycznia 2013 do połowy 2014 r.

 
bosch1

W segmencie transportu profesjonalnego niezawodność samochodów dostawczych, ciężarowych i autobusów jest najwyższym priorytetem. Każda awaria lub nieplanowana naprawa to dla firmy transportowej strata czasu i dodatkowe koszty.

 
14-11-18_ZF_Services_Sachs_Stoßdämpfer--Katalog_Nfz

Pomimo znacznych obciążeń, jakim podlega zawieszenie pojazdów użytkowych w trakcie eksploatacji, utrzymanie bezpieczeństwa i komfortu jazdy jest możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości części zamiennych.

 
Rynek
Sympozjum_Goodyear_2014_panel_dyskusyjny_1

Podczas sympozjum branży transportowej w Brukseli Goodyear zaprezentował „Białą Księgę – Mobilność Przyszłości: Inteligentne Floty i Przyszłość Branży Transportowej”. Najważniejszym wnioskiem płynącym z raportu jest to, że organy regulacyjne mogłyby odgrywać większą rolę w kształtowaniu przyszłości branży transportu drogowego.

 
wprost-

Na uroczystej gali „Wprost” w Warszawie Wielton otrzymał nagrodę Innowator Wprost 2014 przyznawaną najbardziej innowacyjnym i najlepiej rozwijającym się przedsiębiorstwom. W imieniu firmy statuetkę odebrał Mariusz Golec – wiceprezes zarządu Wielton S.A.

 
VGT_Lublin_otwarcie-4

Już od ponad dwóch miesięcy oficjalnie działa dwumarkowy punkt serwisowy i sprzedaży Volvo Group Trucks w Świdniku pod Lublinem.

 
dbk_kolno2

DBK Parts to rozwinięta na szeroką skalę gałąź biznesu, w ramach którego Grupa DBK zabezpiecza podaż części zamiennych do wszystkich marek pojazdów ciężarowych i dostawczych oraz naczep, przyczep i autobusów.

 
Goodyear_Hen_van_Tuyl_2

Rozmowa na temat opon zimowych do pojazdów użytkowych z Henkiem van Tuylem, dyrektorem Goodyear ds. rozwoju opon do pojazdów użytkowych w Europie

 
renualt_10_tys

Rok po dostarczeniu pierwszego pojazdu Renault Trucks T, z fabryki w Bourg-en-Bresse (Francja) wyjechał 10000. egzemplarz T Euro 6, który trafił do polskiego przewoźnika Trans-Man.

 
Ciagniki_Scania_Streamline_dla_firmy_PKS_Gdansk-Oliwa

Firma PKS Gdańsk–Oliwa, zajmująca się spedycją i transportem, odebrała pierwsze 6 z 12 zamówionych ciągników Scania Euro 6. Zakupione pojazdy to dwuosiowe ciągniki Scania Streamline R410 z ramą Extra Low. Ciągniki dołączą do dotychczasowej floty firmy liczącej kilkadziesiąt jednostek.

 
WP_20141031_002

W dzisiejszych czasach szczerość, zaufanie i elastyczność to klucz do sukcesu. A sukces w tym przypadku to duże grono zadowolonych partnerów biznesowych, którzy wiedzą, że zawsze mogą liczyć na firmę K-M Import.

 
baner_finanse

PTM Finanse profesjonalnie i szybko oferuje pomoc w pozyskaniu finansowania przy zakupie pojazdów nowych i używanych, a także maszyn i urządzeń.

 
масла-castrol-для-промышленности-оборудования-и-техники

Realizowany we wszystkich serwisach Grupy DBK program „Szerokości!” to obecnie jeden z najpopularniejszych programów lojalnościowych dedykowanych kierowcom pojazdów ciężarowych i dostawczych w Polsce.

 
Foto_1_System_do_zadan_specjalnych_04_11_2014

Firmy z branży transportowej coraz częściej korzystają z systemów telematycznych wspierających zarządzanie flotą. Szukają kompleksowych rozwiązań, które poprawią efektywność prowadzonego biznesu, zapewnią stały monitoring pojazdów w czasie rzeczywistym, a także pomogą kierowcom w ich codziennej pracy.

 
 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This