Katagoria: archiwum 2014, opublikowano: 10 września 2014


TRUCKauto.pl: 2014/15-16

1


Komentarz naczelnego

Konflikt na Ukrainie przynosi wymierne straty nie tylko producentom warzyw i owoców. Sadownicy i producenci warzyw mogą liczyć na unijne odszkodowania, o czym przewoźnicy mogą tylko pomarzyć.


 

Spis treści:

Technika
header

Polskie firmy transportowe mogą już zgłaszać się do I edycji nowatorskiego programu „Rewolucje TSL”.

 
14C728_002

Kierowca wjeżdża na autostradę i włącza pilota. Obraca fotel i relaksuje się lub załatwia sprawy biurowe. Zestaw sam jedzie, wciąż monitorując otoczenie i warunki drogowe. Zrelaksowany kierowca przejmuje kontrolę na zjeździe z autostrady.

 
Artykul2

Grupa Loadlok jest wiodącym, wyspecjalizowanym dostawcą systemów mocowania ładunków w Europie.

 
Polityka i stowarzyszenia

Z powodu wprowadzenia przez Federację Rosyjską embarga na import produktów spożywczych odbyło się 21 sierpnia w Lubiejewie spotkanie z około 500 przedsiębiorcami transportowymi dotkniętymi skutkiem embarga, jak podaje na swojej stronie Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

 
Rynek
Iwona-9

Rozmowa z Iwoną Blecharczyk, polską ,,Trucking Girl”

 
Reprezentacja-Polski

Niedługo Kraków zostanie światową stolicą pojazdów ciężarowych. To właśnie pod Wawelem od 25 do 28 września br. odbędą się Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych, organizowane co dwa lata przez UICR, czyli Światową Unię Profesjonalnych Kierowców.

 
Muszynski-1

Zagadnienie zużycia paliwa w samochodach ciężarowych to temat rzeka. Transportowcy prześcigają się w dyskusjach wymieniając przeróżne liczby dotyczące rekordów spalania in plus czy in minus. Dziś to nie dziwi. Bazują bowiem na swoich doświadczeniach.

 
Targi
transexpo05

Transport publiczny co roku staje przed nowymi wyzwaniami. Jak branża radzi sobie z wyzwaniami codzienności będzie się można dowiedzieć podczas corocznych targów Transexpo w Kielcach.

 
img_pr_2014_04_24_cv_show_b

„Driving the Future” to motto największej na świecie wystawy pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze. Doskonale pasuje ono do najnowszych produktów Continental, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji targów.

 
Koegel_Cargo_Coil

Podczas IAA Kögel zaprezentuje nową naczepę do przewozu ładunków zrolowanych. Ta, zaprojektowana do optymalnego transportu zwojów, naczepa posiada niską masę własną. Uniwersalność tej konstrukcji pozwala na transport także innych towarów.

 
21_07_2014__0266_kl

onad 30 mln euro wyniosła nowa inwestycja w nową technologię produkcji naczep w Altenberge. Więcej modułowości, elastyczności i bezpieczeństwa – Schmitz Cargobull prezentuje nową generację naczep kurtynowych „C.CS GENIOS’’. Ich prezentacja odbędzie się na IAA w Hanowerze.

 
Untitled-2

Niezależne zawieszenie kół typu McPherson jest stosowane przeważnie w pojazdach osobowych. Jednak Goldhofer postanowił przeszczepić ten typ zawieszenia do swoich pojazdów – naczep niskopodwoziowych do zadań specjalnych Goldhofer STZ-MPA.

 
mega_liner_krone

…tak brzmi motto Krone na targach IAA 2014. Na targach IAA Krone przedstawi całą gamę pojazdów oraz unikalnych rozwiązań związanych m. in. z zabezpieczeniem ładunku. Po raz pierwszy, już oficjalnie, zostanie zaprezentowana nowa, rewolucyjna oś KTX.

 
CF-Silent.jpg

Na targach IAA w Hanowerze DAF przedstawi niezwykle cichy pojazd CF Euro 6, przeznaczony do dystrybucji towarów w miastach w godzinach wieczornych i nocnych. Pojazdy CF Silent będzie można zamawiać od początku 2015 r.

 
timocom_zdjecie_2

„Poruszyć przyszłość” – tak brzmi motto tegorocznych targów „IAA Pojazdy Użytkowe 2014”, które odbędą się od 25 września do 2 października w Hanowerze. Dla odwiedzających to ważne wydarzenie – niezwykle istotne są wszelkie nowości branżowe, dotyczące mobilności, transportu czy logistyki.

 
Stoisko_MAN_IAA_2014

Gwiazdą stoiska MAN Truck & Bus, drugiego pod względem wielkości wystawcy targów IAA, będzie TGX D38 o mocy do 640 KM.

 
Stralis_Hi-Way_iveco_2

IVECO podczas 65. Międzynarodowej Wystawy Pojazdów Użytkowych (IAA) w Hanowerze zaprezentuje szereg innowacji.

 
14C459_046

Goście stoiska Mercedes-Benz na targach w Hanowerze będą mogli na własne oczy zobaczyć nie tylko ciężarówkę jutra, o której szeroko piszemy w numerze. Daimler zaprezentuje całą gamę swoich modeli.

 
Wystawy
IMG_1558

Płyta lotniska Aeroklubu Opolskiego i Autodromu Delta, jak co roku, były celem zlotu najpiękniejszych ciężarówek z całej Europy. Dopisała także pogoda na 10. jubileuszowym „Master Truck”.

 
Autobusy i podróże
 
 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This