Katagoria: archiwum 2014, opublikowano: 13 lipca 2014


TRUCKauto.pl: 2014/11-14

1


Komentarz naczelnego

Wprawdzie nie znamy jeszcze uzasadnienia wyroku Sądu Najwyższego o obowiązku wypłacania kierowcom ryczałtów za nocleg spędzany w pojeździe, ale już wiadomo, że może wysadzić w powietrze naszą branżę. Wprawdzie w Polsce nie ma pojęcia precedensu, ale każdy sędzia Sądu Rejonowego przy orzekaniu będzie się opierać na wyroku SN.


 

Spis treści:

Technika
2014_05_13_D3S4339

Firma Krone jeszcze przed IAA w Hanowerze chce wyprodukować 1200 osi z nowej rodziny KTX – Krone Trailer Axle. Nowa rodzina osi jest oczkiem w głowie prezesa firmy Bernarda Krone, a zarazem najważniejszym elementem programu produkcji naczep klasy premium. A te zostaną zaprezentowane właśnie w Hanowerze.

 
SN150287

Rozmowa z Bernardem Krone, prezesem zarządu spółki, o tym jaką rolę nowa oś KTX pełni w strategii firmy.

 
_MG_7286

Wywiad z Jarosławem Ożyńskim, trenerem DAF EcoDrive.

 
A042_jsk42_colored

Niedziałający zamek siodła ciągnika, trzpień o niewystarczającym obciążeniu lub uszkodzona śruba mogą spowodować ciężki wypadek. A więc konieczne jest stosowanie oryginalnych części zamiennych. Tego wymaga również KBA.

 
1_Na-IAA-firma-zaprezentuje

We wrześniu rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Pojazdów Użytkowych – IAA 2014. My już dziś zdradzimy, co w Hanowerze zaprezentuje polski producent zabudów.

 
Testy
_DSC0975

DAF LF Aerobody, 12-tonowa ciężarówka dystrybucyjna, jeździ jak dobrej klasy osobówka. Cicha, lekka w prowadzeniu, zwrotna, a przy tym oszczędna. Pakiet aerodynamiczny zapewnia w standardzie 4-procentową oszczędność paliwa. Jak łatwo policzyć, daje to 40 tysięcy za darmo przy milionie kilometrów przebiegu!

 
Polityka i stowarzyszenia
P5150239

80 osób z Polski i Ukrainy wzięło udział w 2. konferencji przewoźników polskich i ukraińskich zorganizowanej w połowie maja w Okunince koło Włodawy.

 
2

Wyrok SN w sprawie o obowiązku wypłacania kierowcom ryczałtów za nocleg spędzany w pojeździe już budzi niepokój. A może tak poprosić rząd o regulacje w drugą stronę, czyli określenie przez prawo minimalnej stawki za kilometr?

 

Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego w imieniu polskich przewoźników drogowych apeluje o niezwłoczną reakcję w sprawie ryczałtów za noclegi kierowców.

 
Scania-P-series-sleeper-cab

12 czerwca 2014 roku Sąd Najwyższy wydał wyrok, w którym stwierdził, że zapewnienie pracownikowi – również kierowcy samochodu ciężarowego – odpowiedniego miejsca do spania w kabinie tego pojazdu podczas wykonywania przewozów w transporcie międzynarodowym i krajowym nie stanowi zapewnienia przez pracodawcę bezpłatnego noclegu.

 
Renault_Trucks_T_Long_Haul_

Ostatnimi czasy miało miejsce sporo ciekawych wydarzeń mogących mieć znaczący wpływ na warunki funkcjonowania transportu drogowego. Przygotowywana nowelizacja aktów prawnych dotycząca kierujących, dróg publicznych oraz ustawy o autostradach płatnych wywołała żywą reakcję naszej branży.

 

W dniu 7.06.2014 w Krzyżowej miało miejsce walne zebranie naszego zrzeszenia.
Delegaci otrzymali pełną informację o problemach związanych z przebiegiem wdrażania programu naprawczego.

 

Miesiąc czerwiec sprzyja podsumowaniom. Koniec roku szkolnego, cenzurki,
to czas zbierania plonów całorocznej pracy czy nauki.

 
Rynek
_DSC0143

O początkach firmy oraz przyszłości rozmawiamy z Valerym Vaitsem, prezesem firmy E-100.

 
20140606_133514

Turystycznym motocyklem wybrałem się w czerwcowy weekend na całodzienną
przejażdżkę. W końcu można złapać głębszy oddech, uwolnić umysł od codziennych zajęć.

 
KRONE-in-der-LUFT

Wielu producentów przyczep wywodzi się z techniki rolniczej. Wielu z nich również zdecydowało się później porzucić biznes maszyn rolniczych. Krone jednak działa, i to z dużymi sukcesami, na obu tych polach.

 
Targi
Info_Pras_Inter_Cars_Targi_

W dniach 5–7 września odbędą się 14. targi części zamiennych i wyposażenia warsztatów. Nie zabraknie na nich „Strefy Ciężkiej”, dedykowanej pojazdom użytkowym.

 
Wystawy
Scania-Red-Rose-Klanatrans-

Zapraszamy do świata pełnego magicznych ciężaró-wek z całej Europy. Wyjątkowe trzy dni, od 18 do 20 lipca, to czas, w którym Nowa Wieś koło Opola staje się Mekką wszystkich wielbicieli ciężkiej motoryzacji.

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This