Katagoria: archiwum 2014, opublikowano: 11 lutego 2014


TRUCKauto.pl: 2014/1-2

1


Komentarz naczelnego

Z pewnością wielu przewoźników z niepokojem patrzy na Wschód. Co się stanie z Ukrainą, gdy zgaśnie znicz olimpijski w Soczi?


 

Spis treści:

Testy
_DSC0235

Nowa seria Topclass 500 udowadnia, że jest nie mniej elitarna niż lokalizacja w Monaco czy Nicei. Innowacyjna seria autobusów turystycznych firmy Setra wyznacza nowe standardy, jednak oczekiwania branży nie były wcale mniejsze.

 
Logistyka i transport

Timex S.A., który jest generalnym importerem naczep Kässbohrer nie tylko w Polsce, ale również na Litwie, Łotwie i w Estonii, przeprowadzi szkolenie dla firm zrzeszonych w Litewskim Stowarzyszeniu Przewoźników Drogowych LINAVA. Szkolenie obędzie się w dniu 13 marca br. w centrum szkoleń „Linavos” w Wilnie i będzie dotyczyło transportu towarów niebezpiecznych. Program seminarium uwzględnia zarówno […]

 

Jak podaje portal www.spedycje.pl 24 grudnia 2008 roku Ministerstwo Infrastruktury zostało poinformowane o jednostronnej decyzji władz ukraińskich, zgodnie z którą zezwolenia ogólne na przewozy drogowe rzeczy, przekazane stronie polskiej w kontyngencie na 2009 rok, nie dają prawa do wykonywania przewozów do/z krajów trzecich. Strona ukraińska poinformowała, że polscy przewoźnicy mogą wykonywać przewozy do/z krajów trzecich […]

 
Polityka i stowarzyszenia

Zamieszczone w niniejszym numerze „Pracodawcy” wystąpienie przewodniczącego OZPTD Bolesława Milewskiego do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska w sprawie niewydania przez ministra właściwego do spraw transportu rozporządzenia w sprawie odznaki „wzorowy kierowca” doczekało się odpowiedzi.

 

Czy nasza branża ma szansę na przetrwanie w dobrej kondycji przy braku długofalowej polityki państwa? To oczywiście pytanie retoryczne. Tak postawione ma na celu sprowokować szeroką dyskusję, co należy czynić, by pozycja polskiego transportu nie straciła na znaczeniu przy tak dynamicznie rozwijających się rynkach w państwach ościennych.

 
P1241922

W dniu 24 stycznia br. w Ośrodku Wypoczynkowym Geovita Płotki odbyło się zebranie członków OZPTD Regionu Nadnoteckiego. Zebraniu przewodniczyła Elżbieta Piwińska – przewodnicząca regionu. W spotkaniu wziął udział przewodniczący związku Bolesław Milewski.

 
Prawo, ustawy i rozporządzenia

Pod koniec 2012 roku ówczesne Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej przesłało do konsultacji społecznych projekt założeń ustawy o szczególnej odpowiedzialności za niektóre naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz o zmianie niektórych ustaw.

 

W ciągu ostatnich dwóch, trzech lat firmy oferujące niskie ceny ubezpieczeń odpowiedzialności przewoźnika (popularnie zwane OCP lub OCPD) sprawiły, że rynek stał się niepewny. Ubezpieczenia CMR są sprzedawane poniżej swojej wartości, w cenie niższej niż około 300 euro.

 

List do Premiera.

 
Rynek
Sawek+Marcin

Położenie Polski między zachodem a wschodem sprawiło, że nasz transport międzynarodowy stał się liczącym na rynku europejskim. Naszym przedsiębiorcom nie trzeba było podpowiadać, że ta ważna gałąź to krwioobieg gospodarki, zarówno krajowej, jak międzynarodowej. To dobry pomysł na biznes.

 
Targi
_DSC0836

Nawet jeżeli brzmi to dziś niczym pieśń przyszłości, już wkrótce miejskie autobusy będą napędzane energią elektryczną – takie przynajmniej opinie krążyły podczas święta autobusów w Kortrijk. Busworld tym razem okazał się stolicą miejskiej komunikacji – dlatego przedstawimy najpierw istotne wrażenia ze świata autobusów liniowych.

 
Autobusy i podróże
Solaris_Urbino_18_1

W 2013 roku firma Solaris pobiła swój dotychczasowy rekord sprzedanych pojazdów i jednocześnie jedenasty raz z rzędu utrzymała pozycję lidera polskiego rynku autobusów miejskich. Był to także rekordowy okres dla polskiego producenta na rynkach zagranicznych.

 
Telematyka
Fabrik

Czwarty co do wielkości producent przyczep w Europie ma poważne plany. Do roku 2018 firma z Tirsan chce podwoić sprzedaż do 20 000 przyczep.

 
131030TRMKr-059

Firma Krone buduje przyczepy dla logistyki materiałów budowlanych już od dawna, jednak nigdy nie były one na pierwszym planie ich działań marketingowych. Teraz stało się inaczej, co widać wyraźnie na warsztatach logistyki budowlanej firmy z Emsland w Bambergu.

 
StralisPeople-1991B

Iveco postrzega telematykę jako część Całkowitego Kosztu Posiadania pojazdu (TCO – Total Cost of Ownership). Potrzeby użytkowników były głównym czynnikiem branym pod uwagę przy projektowaniu i wprowadzaniu zmian technicznych do nowego modelu Stralis Hi-Way, Hi-Road, Hi-Street czy Trakker.

 
Rys

Shell FuelSave Partner to pierwszy system telematyczny oferowany przez firmę paliwową. Zyskuje on coraz większą popularność pośród zarządzających flotą i tych, którzy poszukują skutecznych rozwiązań do zoptymalizowania zużycia paliwa.

 
TCeMap_routenberechnung

TimoCom. Od kilku miesięcy użytkownicy platform firmy TimoCom mogą korzystać z zupełnie nowej mapy, która wzbogacona została o funkcję trackingu.Unowocześniony TC eMap® w znakomity sposób uzupełnia portfolio produktów firmy, czyli wiodącą na rynku europejskim giełdę ofert transportowych TC Truck&Cargo®, platformę przetargową TC eBid® oraz giełdę powierzchni magazynowych.

 
Foto-CarCube-en-FleetXPS-en

W obsłudze rozwiązań telema-tycznych liczy się prostota i skuteczność. Te dwie i wiele innych pozytywnych cech oferuje komputer pokładowy CarCube działający w ramach systemu zarządzania flotą FleetWorks firmy Trimble Transport & Logistics.

 
optifleet_2

Optifleet, system telematyczny oferowany przez Renault Trucks, umożliwiający zarządzanie flotą z jednego miejsca, cieszy się coraz większą popularnością wśród przewoźników.

 
12329-003

W ciągu ostatnich lat na polskim rynku dostrzec można rosnące zainteresowanie telematyką. Nowoczesne systemy telematyczne to już nie tylko podstawowa lokalizacja pojazdu za pomocą GPS.

 
mercedestelefoto

Nowością w systemie Mercedesa jest wsparcie kierowcy w postaci FleetBoard EcoSupport. Panel wskaźników, zaprojektowany specjalnie do zastosowań w transporcie dystrybucyjnym, pomaga nadzorować efektywność codziennej eksploatacji.

 

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Share This